Стресовий тремор у тілі: три способи його вгамувати
Поради від психологині «Київського центру стресостійкості» Ярослави Попович
Поради від психологині «Київського центру стресостійкості» Ярослави Попович
«Київський центр стресостійкості» ‒ тренінгова платформа психологічної підтримки представляє просвітницький проєкт «Будь в ресурсі». Це цикл розмов в ефірі телеканалу «Київ» із психологами, громадськими лідерками про досвід відновлення життєвих ресурсів, соціальну підтримку та подолання безпекових викликів.
Одна з експерток платформи Ярослава Попович розповіла, як діяти, коли тіло охоплює тремор. Знайоме, на жаль, відчуття для всіх, хто переживав хоча б один потужний стрес, обстріли, ракетні атаки, будь-яку загрозу життю. Передусім, наголошує пані Ярослава, у кризовій ситуації треба йти в безпечне місце і тільки там відпрацьовувати одну із наведених технік.
Ярослава Попович зауважила цікаву тенденцію: ми підлаштовуємося до постійних нічних тривог. “Якщо на початку таких масованих атак ми вставали, йшли й сиділи в укритті, чекали, коли все закінчиться, і не спали, то зараз відбувається інше. Тепер буває засинають і в укритті. Тобто адаптувалася внутрішня система, тіло”, ‒ зазначила пані Ярослава.
Щоб зменшити стрес під час нічних атак, психологиня радить:
Насправді психіка може адаптуватися. Але якщо ми будемо щоразу бігати під час атак у стані стресу, ми «занотовуємо» інший алгоритм ‒ “я вночі не сплю”. А треба підтримати звичний алгоритм: “вночі я сплю”, пояснила пані Ярослава.