Американський журнал Time включив до списку молодих лідерів Time100 Next чотирьох українок. Це медикиня-волонтерка, засновниця батальйону «Госпітальєри», ветеранка та народна депутатка Яна Зінкевич, виконавча директорка Центру протидії корупції (ЦПК) Дарина Каленюк, міністерка економіки Юлія Свириденко і підприємиця, засновниця стартапу Flurosat Анастасія Волкова.

Перші дві українки увійшли у номінацію «активісти».


ЯНА ЗІНКЕВИЧ

Яна грає важливу роль у порятунку українських життів на передовій. 28-річна військова ветеранка бере участь у військових діях з 2014 року і наразі очолює цивільний медичний батальйон «Госпітальєри». Під її керівництвом надано допомогу й евакуйовано тисячі військовослужбовців і цивільних. Також «Госпітальєри» зібрали гроші для свого спеціального навчального центру зі спеціальним обладнанням, де команда Зінкевич може підготувати нове покоління волонтерів-парамедиків.


ДАРИНА КАЛЕНЮК

Дарина висвітлює російські воєнні злочини, докладно описуючи особисті наслідки для окремих українців, а також ганьбить компанії, що наживаються, вливаючи гроші в російську військову машину.


ЮЛІЯ СВИРИДЕНКО

Юлія представляє номінацію «лідери». Вона є символом стійкості українського народу, лідеркою, яка забезпечить яскраве післявоєнне майбутнє України.


АНАСТАСІЯ ВОЛКОВА

Анастасія увійшла у номінацію «інноватори». Проєкт, засновницею якого вона є, надає технологічні послуги аграрному бізнесу в різних країнах світу, використовує штучний інтелект для аналізу супутникових фото і прогнозування проблем, які можуть виникнути з врожаєм.

Time100 Next – це список молодих лідерів з усього світу, який журнал складає з 2019 року

До списку входять митці, медики, урядовці, бізнесмени й науковці. Список не має чіткого вікового обмеження. Торік до рейтингу TIME100 Next увійшли троє українців: двоє урядовців – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров і міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, а також науковиця-математикиня Марина В’язовська, професорка Швейцарського федерального технологічного інституту, друга жінка, яка отримала медаль Філдса – найвищу нагороду для математиків.

Підписуйтесь на наш дайджест у Telegram, жіночі історії в Інстаграм та приєднуйтеся до нашої веселої 46 000-ї спільноти у Facebook. Не спамимо дописами, ділимося лише дійсно цікавим 🙂