Кажуть, що Бог не мав можливості бути всюди, тому створив мам. Імовірно, тому кожна мама – це неймовірна, потужна, світла – дійсно божественна сила, яка зверне гори, стерпить усі випробування заради своїх дітей. За прикладами ходити не треба – це все жіноцтво світу всіх часів. Це ви – наші україночки. Але є три історії, які стали квінтесенцією материнської любові, без якої світ міг не отримати трьох геніїв у музиці, живописі й фізиці…


LET IT BE ВІД МЕРІ МАККАРТНІ

Один із засновників гурту The Beatles Пол Маккартні втратив маму, коли йому було чотирнадцять, а його брату Майклу – дванадцять років. Мері Патриція Мовін померла від раку грудей у 1956 році, їй було лише 47.

Пол обожнював її за добре серце, за віру в нього. Вона мріяла, щоб син став видатним музикантом і заохочувала до занять музикою. До речі, рання втрата мам стала однією з причин зближення Маккартні та Джона Леннона, у якого теж дуже рано померла мама, але в них були дещо інші стосунки.

Пол довго не міг змиритися зі смертю найдорожчої людини, шукав себе, він часто впадав у депресію. Через 8 років після втрати, в період чергового душевного зламу, вона йому наснилася. Вперше за весь час. Вона ніжно гладила його по голові і казала: «Не сумуй, мій хлопчику, ти маєш жити своїм життям – на повну, насичено, неймовірно! Нехай так буде». Let it be англійською. Прокинувшись, Пол Маккартні написав свій перший хіт – знамениту пісню бітлів «Let it be», яка з 1970 року і до нашого часу є однією з найпопулярніших пісень у світі, яку наспівують і в Києві, і в Сингапурі.

Багато разів в інтерв’ю сер Пол Маккартні зізнавався: «Той сон врятував мене, коли я був на краю безодні, а та пісня стала символічним прощанням з мамою і присвятою їй та материнській любові».


ЖИВИЙ ГЕНІЙ МАРІЇ ПІКАССО ЛОПЕС

Цей портрет звичайної іспанки намалював її син, коли йому ледь сповнилося 15 років, на знак своєї відданості й подяки. Сина звали Пабло Пікассо і саме завдяки безумовній підтримці матері Марії Лопес він став тим самим Пікассо.

Взагалі, його не мало бути на світі: вагітній Марії сказали, що плід проблемний і навряд чи виживе. Пологи справді були важкими, і акушерка, глянувши на бездиханного новонародженого, констатувала: «Мертвий». Але огляд лікаря, що байдужо зайшов підтвердити смерть малюка просто з сигарою в руці і «ненароком» на нього дихнув, мимоволі став порятунком для хлопчика: від «димного» спазму він закричав.

Потім, у дорослому житті, він сам стане справжнім «криком моди» у мистецтві, але в той «смертельний» момент він заверещав так відчайдушно, що повернув до тями знесилену пологами матір.

Марія на радощах пообіцяла собі зробити все, аби її син ріс щасливим

Вона закликала всіх святих допомагати сину в буквальному сенсі – додавши їх у повне ім’я хлопчика: Пабло Дієго Хосе Франциско де Паула Хуан Непомусено Марія де Ллос Ремедіос Кріспі Кріспіньяно де ла Сантісіма Трінідад Руїс Пікассо.

Донна Марія в усьому підтримувала сина і навіть падаючи з ніг від втоми розповідала йому перед сном дивовижні казки, які вигадувала сама. Саме ці оповіді, зізнавався Пікассо, збудили в ньому жагу до творчості. Марія закривала очі на байдужість Пабло до шкільних уроків і дозволяла без обмежень займатися тим, що йому подобалося – малюванням. «Вона завжди в мене вірила. І примовляла: синку, що б ти не обрав, ти станеш великим! Обереш кар’єру військового, обов’язково станеш генералом, обереш церкву – станеш папою. А я пішов у художники і став Пікассо», – розповідав в інтерв’ю основоположник кубізму і один із найталановитіших митців сучасності.

Читайте також: Жінки великих художників: Пабло Пікассо, безліч коханок і головна жінка його життя


УНЦІЯ ВІЛЬМИ НОРРІС

«Унція матері коштує фунт духовенства», – цю іспанську приказку пригадав в одному інтерв’ю відомий актор Чак Норріс, розповідаючи про свою маму – Вільму Норріс Найт, коли їй сповнилося 100 років. Чаку було, відповідно, 80.

Пані Вільма виросла у бідності і у віці 8 років потрапила у притулок. Два роки лікувалася від рідкісного захворювання, жила далеко від сім’ї у дитячій лікарні. Пережила Велику депресію, важко працювала на бавовняних полях, щоб заробити копійку.

Вийшла заміж у 16 ​​років, народила трійко дітей і виховувала їх фактично сама – чоловік її покинув. Вона пережила смерть молодшого сина, двох онуків, онкологічну хворобу, понад 30 різних операцій. Вона дожила до 100 років єдина з її колись великої родини – з 11 людей.

«Мама молилася за мене все моє життя. Коли я народився і ледь не помер від ускладнень. Коли робив перші кроки в Голлівуді і коли мало не втратив свою душу у спокусах слави. Мама навіть молилася, щоб я знайшов жінку, яка б змінила моє життя, і це спрацювало. Унція матері коштує фунт духовенства, кажуть іспанці. Це про мою маму», – казав Чак Норріс.

А ми кажемо: це про всіх наших українських мам. Мам, які завжди моляться за своїх дітей.


МАЛЕНЬКИЙ “НЕДОУМОК” НЕНСІ ЕДІСОН

Якось один маленький хлопчик повернувся зі школи і передав мамі записку від вчителя. Вона пробіглася нею очима і раптом розплакалася. Син розхвилювався, що ж трапилося, на що мама, витираючи сльози і вдавано посміхаючись, відповіла: «Тут написано, що ваш син – геній. Наша школа надто проста для нього і не має гідних вчителів, здатних його чомусь навчити. Будь ласка, навчайте його самі».

Багато десятиріч по тому, після смерті матері, він переглядав старі документи і наштовхнувся на пожовтілий, складений в кілька разів знайомий аркуш. Впізнав у ньому ту саму шкільну записку, взяв до рук і прочитав: «Ваш син – розумово відсталий, ми не можемо більше навчати його в школі разом з іншими дітьми. Тому рекомендуємо вам навчати його самостійно або влаштувати до спеціалізованого закладу»…

Того сина звали Томас Едісон і на той час він вже був одним з видатних винахідників сторіччя

Читайте також: Жінки в науці: без них не було б GPS і людини в космосі

Його справді вважали «важкою дитиною» – всі, окрім матері Ненсі Елліот Едісон. Ще малечею хлопчик захворів на скарлатину і частково втратив слух. Коли пішов до церковної школи, погано чув пояснення вчителів, через що відставав у навчанні, зазнавав цькувань однолітків і ще більше замикався. І через три місяці першого класу його мама отримала записку…

Після того вона більше ніколи не відпустила свого хлопчика на поталу тих, хто вважав його відсталим – займалася з ним сама і дозволяла читати й вивчати лише те, що цікавило маленького Томаса. Так, в 10 років він перечитав усі дорослі книги, навіть «Короткий огляд природної та експериментальної філософії» Річарда Паркера і самостійно вивчив азбуку Морзе. А в 22 роки отримав перший патент на апарат для автоматичного підрахунку голосів при балотуванні. Загалом, за своє життя Едісон зробив майже 2 500 винаходів!

Але тоді, вражений справжнім змістом знайденої записки, він закинув свої наукові роботи і кілька днів ходив мовчазним. А потім записав у своєму щоденнику: «Я, Томас Едісон, був розумово відсталою дитиною, але завдяки своїй героїчній матері став видатним науковцем свого часу». І поміж аркушів щоденника з історією про маму вклав записку…

Вірмо у своїх дітей, дівчата…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: