Лущення, заїди, герпес – не лише зимові проблеми. Провокують їх не тільки мінусові температури, а й пересушене кондиціонерами повітря в приміщеннях, і знижений імунітет, неправильно підібрана косметика і навіть… елементарне незнання особливостей шкіри в цій зоні. Про це завжди нам наголошує Тетяна Кобець – засновниця косметологічного центру KeyMed by dr.Kobets, косметологиня, якій свої обличчя довіряє ледь не вся редакція журналу «Українки».

Тетяна КОБЕЦЬ, лікарка дерматовенерологиня, косметологиня

Головна лікарка KeyMed by dr.Kobets – провідного косметологічного центру, який працює з передовими технологіями, за новітніми методиками та з ліцензійними препаратами.

20 років косметологічного і 17 років ін’єкційного досвіду.

Лекторка, авторка майстер-класів із сучасних методів ін’єкційної та апаратної косметології.

На шкірі губ, розповідає Тетяна Кобець, немає сальних залоз. За будовою та вмістом епідермальних клітин вона не відрізняється від інших ділянок тіла. Однак на губах поверхневий роговий шар – це суцільне «полотно» клітин, вони не відлущуються, як, наприклад, на обличчі. Тому на губи не наносять хімічні пілінги та скраби, будь-які механічні інтенсивні пілінги. Їх не застосовують навіть, якщо шкіра губ лущиться, аби не нашкодити їй ще більше.

Саме тому наші губи дуже вразливі і потребують делікатного і постійного догляду, особливо, якщо вже мають певні проблеми. Про них Тетяна Володимирівна нам детально розповіла.

ЛУЩЕННЯ ШКІРИ ГУБ

«Вазелінові» помади, які ми бачимо на стійках маркетів, можна наносити, доки губи не травмовані. А коли вже є лущення, потрібна помада, в якій є не тільки вазелін чи жир, але й сквалани, цераміди, віск, олія жожоба, гіалуронова кислота – тобто компоненти, які будуть відновлювати травмовану шкіру.

Для цього також підійдуть нічні бальзами – вони добре відновлюють і зволожують губи. “Якщо такого немає, можна нанести на шкіру губ звичайний нічний крем для обличчя. Один з хороших засобів – серія «Цикапласт» La Roche Posay, – радить Тетяна Кобець. – Рекомендую його пацієнтам, котрі приймають системні ретиноїди, які дуже сушать губи. Якщо ви не можете підібрати собі бальзам для губ, беріть «Цикапласт» – точно не прогадаєте».

У холодний період року, коли губи особливо страждають від дегідратації, варто дотримуватися кількох правил догляду.

  • По-перше, не користуватися підсушуючими засобами – на основі спирту, скажімо, лосьйонами, демакіяжами. Вони додатково зневоднюють шкіру. Краще перейти на ніжні косметичні засоби: міцелярна вода, молочко, піна для вмивання або двофазні демакіяжі з невеликим вмістом жирів.
  • По-друге, в холодну пору року раджу відмовитися від сухих, стійких помад і перейти на помади чи бальзами на кремовій, маслянистій основі.

Читайте також: Як попередити старіння шиї і обвисання підборіддя: 3 поради від косметолога

ЗАЇДИ

Ранки в куточках губ також називають стафілодермією. Загалом, заїди не пов’язані із сухістю губ або холодом. Це інфекційне дерматологічне захворювання, яке виникає після травми, через яку флора ротової порожнини стає патологічною.

Вилікувати заїди косметичними засобами та бальзамами не завжди можна. Якщо заїди не сходять або виникають дуже часто, потрібне додаткове лікування. Його має призначити дерматолог.

Лікар також зорієнтує, які аналізи потрібно здати, зокрема, й на гемоглобін і феритин

ГЕРПЕС НА ГУБАХ

Ще одна проблема осінньо-зимового періоду. Якщо ви схильні до герпесу (більше ніж 2 рази на рік), зверніться до лікаря-дерматолога. Часті появи говорять про проблеми з імунітетом. У такому разі може знадобитися додаткове обстеження організму, а також не лише кремоподібний засіб з ацикловіром для зовнішнього застосування, а й прийом таблетованих форм ацикловіру.

Треба мати на увазі, що мазі на кшталт «Герпевір» або «Зовірак» треба наносити на зону ураження 5-6 разів на добу. Від нанесення раз в день ефекту не буде.

Читайте також: Зробити губи: скільки це коштує і чи воно того варте

ХЕЙЛІТ

Інколи інфекція заноситься на шкіру губ, якщо вона недостатньо захищена, пошкоджена або пересушена. Тоді вона стає дуже полущеною, навіть за межами червоного пігменту. Такий стан дерматологи називають хейліт. І в його випадку потрібно звернутися до лікаря-дерматолога.

Адже інколи потрібне призначення спеціальних препаратів: антибактеріальних, гормональних, вітамінотерапії. Нерідко хейліт провокує нестача вітамінів групи B, інколи – групи A та Е або це класичний прояв дефіциту вітаміну D. У зимовий час раджу здати аналіз на вітамін D, щоб в залежності від його рівня правильно визначити дозу.

Здорові губи – це не лише правильний догляд, ай правильне харчування. Шкірі дуже потрібні жирні кислоти омега-3, омега-6, омега-9 та й взагалі жири. Тому додайте в раціон жирні сорти риби, вершкове масло, різновиди олій. В холодну пору ми захоплюємося гарячими напоями – чаєм, кавою і менше п’ємо звичайної води. А взимку вона потрібна не менше, ніж влітку – для зволоження і нормального водного балансу. “Не забувайте про це!”, – наголошує Тетяна Кобець.

До речі, на youtube-каналі косметологічного центру KeyMed by dr.Kobets є дуже багато корисної інформації про догляд за обличчям та тілом: від лікування акне до сучасних апаратних процедур омолодження. Переходьте за посиланням або записуйтеся на консультацію за телефоном +38 (098) 220 03 11 і дбайте про себе 🙂

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: