На ці процедури зараз справжній бум: пропонують на кожному кроці в салонах краси, броу-барах, косметологічних центрах і запевняють, що це новітня альтернатива нарощуванню, яке, на жаль, частіше виглядає штучно і помітно, аніж природно і гарно. А біозавивка, ламінування і ботокс, мовляв, не просто роблять вії довшими і об’ємнішими, а ще й підживлюють і оздоровлюють. І взагалі – це просто краса!

На жаль, ми так і не змогли знайти жодної офіційної інформації про те, хто, де, як створив чи вперше застосував саме на віях біозавивку, ламінацію і ботокс – ці процедури просто поступово почали з’явилися в «меню» українських салонів і є явно адаптованими з аналогічних процедур догляду для волосся. Детальних описів самого процесу в інтернеті знайшли безліч: і захоплено-рекламних, і категорично-критичних. Тому вирішили перевірити самі і відправили на всі три процедури нашу авторку і редакторку з тем краси Аню Швець. Їй віримо на слово:)

БІОЗАВИВКА АБО АЛЬТЕРНАТИВА ЩИПЦЯМ

Процедура корегує форму вій і надає їм вигнуту, підкручену форму – схожий ефект має «підкрутка» отими старомодними щипчиками. Але біозавивка, на відміну від щипців, робиться не щоранку, а раз у 2-3 місяці, і якщо вії потім підфарбувати, то вони виглядають, наче нарощені – об’ємні, довгі. Особливо біозавивку рекомендують тим, в кого вони від природи прямі чи короткі. Для неї використовують зокрема й хімічні препарати, які можуть викликати алергію, тому спершу треба протестувати їхню дію, нанісши краплю, скажімо, на зап’ястя. Процедуру не можна робити при захворюваннях очей (і ячмінь), вагітним і тим, хто годує грудьми. Але можна робити тим, хто носить лінзи.

Ціна теж у кожного своя – в середньому від 300-500 гривень у регіонах, від 500-800 гривень у Києві

Як проходить процедура?
Триває півтори години, але краще запланувати дві – щоб потім не квапитися і нікуди не спізнитися. Процедура безболісна, навіть «релаксійна»: лягаєш на кушетку (ще й накривають ковдрою – можна подрімати), майстер знімає макіяж з очей, знежирює вії. Нижні заклеює захисним «пластирем» з гідрогелем. Під верхні наклеює маленький валик, його сильно змащує спеціальним клейким розчином – в його складі, сказала майстриня, ніби є й натуральні компоненти, але, відверто кажучи, відчувався більше хімічний запах. На цей валик поступово майстер викладає, загинаючи і розділяючи, одну за одною вії. Через певний час їх змащують пом’якшувачем, а зверху фіксатором. Вся ця конструкція застигає десь годину. Далі майстер змиває складники розчинником, знімає валик – і оп! – вії виглядають, майже, як у Мальвіни:) Після того добу їх не можна мочити, терти і фарбувати тушшю. Від сауни чи засмагання теж краще відмовитися на кілька днів.

Скільки тримається ефект?
Майстри запевняють, що до трьох місяців. Насправді – півтора-два, і тривалість залежить від фази росту вій, під час якої робилася процедура. Вії оновлюються раз у три місяці, і якщо ти робиш біозавивку на початковій фазі, то поруч із закрученими віями з’являтимуться нові – прямі і коротенькі. Це не страшно, але помітно і комусь може здатися не дуже естетичним. Власне, це є мінусом біозавивки – просто треба знати особливості своїх вій і вгадати з фазою.

Що з віями?
Не повипадали, не стали ламкими:) Ні після першої, ні після наступних процедур. Хоча такими наслідками лякають і ще кажуть, що вії після біозавивки втрачають природний пігмент і стають світлішими. Я на собі поки що цього не помітила, хоча біозавивку вже зробила не раз – вона особливо виручає під час відпустки, поїздок, щоб забути про туш і макіяж.

Між процедурами радять робити паузи і змащувати вії маслами, підживлювати сироватками, але я, чесно кажучи, цього не дотримуюся

Читайте також: Вся правда про нарощування вій

ЛАМІНУВАННЯ І БОТОКС

Обидві процедури за способом виконання дуже схожі на біозавику, але в рази дорожчі – від 1200 гривень і більше в залежності від міста і «люксовості» салону. Теж безболісні, тривають понад годину, теж вії викладаються на валик, але не так заради вигину і підкручення, як для їхнього живлення і наповнення.
Єдина відмінність: ламінування застосовується виключно по довжині вії: вона наче “запаковується” у препарат з кератину, мінералів і рослинних екстрактів (хімічних, підозрюємо, також) і завдяки цьому стає об’ємнішою, довшою, міцнішою. Ботокс (а правильніше, сироватка з ботулотоксином, гіалуроновою кислотою, колагеном) наноситься здебільшого на кутикулу і цибулинку вій, щоб їх оздоровити, зміцнити і стимулювати кращий ріст. І ламінування, і ботокс можна робити одночасно, як процедуру “2 в 1”, можна поєднати з фарбуванням.

Як проходить процедура?
Ламінування я робила двічі. Перший раз через необережність привідкрила око, у нього потрапив ламінуючий препарат, і дуже пекло. Ефект після процедури був таким самим, як після біозавивки, але за вдвічі більші гроші:) Вдруге робила ламінування у Польщі і взагалі розчарувалася: вії залишилися такими ж, як до ламінування, – ні очікуваного об’єму, ні густоти, лише легкий вигин і той наступного дня зник. Коли я пожалілася майстру, вона знизала плечима: мовляв, я в неї перша така – без ефекту.

Що з віями?
Ще я помітила хитрість: майстри, рекламуючи біозавивку, навмисне фотографують вії під певним кутом, щоб ті здавалися об’ємнішими. Мене теж так сфотографували, хоча насправді вії візуально майже не змінилися.

Скільки тримається ефект?
Після ботоксу видимих змін – збільшеного об’єму, густоти, які рекламують і запевняють, що більше не знадобиться туш, – теж не було. Одразу після процедури волоски виглядали зволоженими, міцнішими, але не більше, і трималася ця “свіжість” порівняно недовго. Особливого росту я теж не помітила. Майстер запевняла, що ця процедура (недешева, нагадую) має накопичувальний ефект. Але чи це можливо, якщо вії оновлюються кожні три місяці? Цього я вже не питала у майстра, але для себе висновки зробила:)

Ви, україночки, теж їх робіть самі. Спробувати можна всі новинки, щоб мати з чим порівняти, але обрати лише те, що справді вам підійде. Залишаймося завжди доглянутими і красивими:) А ще ми відправляли наших дівчат на пудровий татуаж брів – що це і як читайте тут.