Куди тим італійцям! Наші молоді виробники шиють здебільшого з тієї ж італійської шкіри, а коштують значно дешевше: є сумки за 800 гривень, є й, звісно, і за 2000, але ж поруч! Доставляють у будь-який куточок України, гарно пакують і створюють моделі на всі випадки: великі сумки-шопери, мініатюрні «портфелі» через плече, гламурні рюкзаки, сумки-банани на поясі, вечірні клатчі. Важко навіть вибрати 🙂


BARVIA
BARVIA, сумки українського виробництва, літні сумки

Шиють дуже жіночні, хоч і строгих геометричних форм сумки. Називають за кольорами: малина, філка, фундук, апельсин. Кожна з натуральної італійської шкіри, є на ремінцях, з клапанами і без зайвого декору.


RAYSTONE
Raystone, виробник шкіряних сумок і аксесуарів

Називають себе майстерня шкіряних виробів, шиють різноманітні аксесуари і, серед іншого, добротні рюкзаки і сумки з «грубої» шкіри. З останніх переважають портфелі стриманих класичних кольорів, від чорного до бордо.


UDLER
UDLER, сумки українського виробництва

Марка заснована сімейною парою Андрієм та Жанною Удлер. Пропонує гарненькі рюкзаки (мають навіть градацію за розмірами: S і М) і сумки на всі випадки, навіть модні зараз «бананки» – тобто сумки на поясі. Кольори – які хочеш, але найбільше «закохують» м’ятні та пудрові відтінки.


GALVANI
GALVANI, універсальні сумки, виробник сумок

Створює “сумки для кожного міста”, власне, так звучить слоган цього виробника. Експериментує з формами – кругла, трапеція, кейс, а також з кольорами – індіго, хакі, помаранч. Має багато універсальних сумок, з якими можна і на роботу, і на вечірку.


TEFIA
Tefia, вишукані українські сумки, літні сумки

Позиціонує себе як марка вишуканих українських сумок, хоча насправді сумки цілком демократичні і з цікавими поєднаннями кольорів та форм. Деякі наші зірки вже навіть їх носять.


VIS
VIS, оригінальні сумки, український виробник сумок

Заворожує назвами моделей: «Рея», «Каліпсо», «Гелена» і навіть «Звір» 🙂 Фірмові “штрихи” марки – об’ємні форми і зрізані кути. З декору – максимум закльопки. З цікавинок – великі сумки-шопери і сумки, наче футляри.


BABAK

Ця сімейна справа пропонує широченний асортимент шкіряних виробів, чоловічі сумки теж. Для жінок вибір значно більший: від дорожних сумок у стилі сафарі до кругленьких маленьких сумочок-гаманців через плече. Навіть лимонного кольору.


BRIAR

Марка з Дніпра, але за якістю та креативом не поступається столичним чи європейським, шиє і молодіжні рюкзаки, і елегантні клатчі. Більше того, має ексклюзивну послугу: можна замовити сумку з власною комбінацією кольорів і відчути себе дизайнером.


WOOLBERRY

Напевно, єдина в Україні марка, яка професійно виготовляє сумки з повсті – з войлоку. Причому і маленькі сумочки, і великі торбини всіх відтінків. Попри острах, повстя не куйовдиться, не промокає і носиться досить довго. Перевірили 🙂


STUDIO8BY8

Спеціалізується на сумочках з велюру: клатчах, «гаманцях», вечірніх. У глибоких насичених кольорах вони виглядають дуже благородно й вишукано, наче з минулого ясновельможних пані. Ще одна особливість марки – сумки з корку, дуже оригигінальні.