Корисні сервіси під час війни: пошук зниклих, тварин, роботи і навіть першої допомоги
А також гуманітарної допомоги та інформування про розташування ворога
А також гуманітарної допомоги та інформування про розташування ворога
З початком війни в Україні з’явилося безліч сайтів, платформ, телеграм-каналів, центрів, які пропонують ту чи іншу допомогу. Їхня зростаюча кількість, безумовно, добрий знак: чим більше допомоги, тим краще. Водночас у цій величезній кількості важко зорієнтуватися і легко розгубитися. Ми обрали кілька дійсно важливих на наш розсуд – для себе, ділимося й з вами. Сподіваємося, деякими з них ніколи не доведеться скористатися, але з ними, завантаженими у телефон, спокійніше.
Його створення ініціювала телеведуча Катя Осадча, щоб люди, які втратили зв’язок з рідними та знайомими під час бойових дій чи евакуації, могли їх знайти. Ресурс працює як канал і чат-бот. За допомогою спеціальних рубрик можна додати інформацію про зниклу людину: місто, ім’я-прізвище, дату та обставини зникнення, свої контакти. Дані будуть опубліковані як у самому боті, так і поширюватимуться через телеграмканал, в дописах і сторіс Каті Осадчої.
Таким чином вже вдалося відшукати і встановити зв’язок з кількома сотнями людей, яких шукали близькі.
Перейти у чат-бот.
Сервіс PetLive насправді існує давно і до війни займався пошуком людей для вигулу тварин. Під час війни він додав у розділ «Оголошення» пошук зниклих домашніх улюбленців. І якщо хтось, не дай боже, загубив свого песика чи кішку або знайшов таких, можна залишити повідомлення на сервісі.
Для цього потрібно прикріпити фото тварини, вказати дату, місце втрати або знахідки тварини, додати опис і свої контакти. Тваринки, яких вже прилаштували або повернули господарям, отримують позначку «Вдома».
Перейти на сервіс.
Його створили у телеграмі українські програмісти разом з медиками. Бот-помічник – це, по суті, інструкції з надання першої домедичної допомоги в умовах війни. Вони викладені у доступній формі так, щоб будь-хто міг скористатися і крок за кроком врятувати життя – собі чи близьким.
Чат-бот має кілька основних рубрик: серцево-легенева реанімація; огляд постраждалого; допомога при травмі, кровотечі, переломах, опіках, переохолодженні; при судомах, при небезпечних серцево-судинних станах. Щоб користуватися ботом, потрібно завантажити його через телеграм, натиснути start, обрати потрібний розділ і читати відповідні інструкції.
Перейти у чат-бот.
Це хороша можливість допомогти нашим захисникам – поінформувати про переміщення та розташування ворога. Просто завантажте його в телеграмі – хай буде. Раптом побачили окупантів (техніку або поки «живу силу») – одразу кидайте повідомлення у цей чат-бот: місце, кількість, фото – все, що зможете повідомити.
Також проінформувати можна через партнерський додаток Bachu.info bit.ly/3KQNPjW, котрий передає інформацію, навіть якщо у вас тимчасово немає інтернету.
Єдине прохання від ЗСУ та розробників: надсилайте чіткі, конкретні, максимально вичерпні, але короткі дані з геолокаціями. Без довгих вступів, вставних слів, емоцій – на це нема часу.
Перейти у чат-бот.
Він називається іnfohelpukraine та об’єднує лише перевірені й чинні організації, фонди, ініціативи, ресурси для допомоги українцям, а також інформує міжнародну спільноту про поточні потреби нашої держави.
Інфохаб створила група видавців Української асоціації медіабізнесу. Наразі на платформі майже 40 фондів, благодійних, міжнародних, волонтерських організацій, і цей список постійно поповнюється. Він розділений за напрямками допомоги. Ресурс збирає і систематизує інформацію про те, як іноземні організації чи громадяни можуть надати допомогу ЗСУ, біженцям, дітям, лікарням, а також дізнатися про фонди й організації в Україні та світі, через які можна надати допомогу. Як долучитися до інфохабу читайте тут.
Платформу розробили ІТ-компанія SoftServe разом з Українською волонтерською службою, щоб кожен, хто потребує, міг швидко знайти гуманітарну та волонтерську допомогу: евакуація, житло, продукти, ліки – причому в усіх областях України.
Зараз на платформі є дані понад 400 волонтерських організацій, і список постійно зростає. Додатися у базу волонтерських, благодійних організацій дуже просто: передбачена опція «Додати інформацію» і відповідна форма.
Перейти на платформу тут.
Його створив один з найвідоміших в Україні сайтів robota.ua. На RobotaNow публікуються вакансії як в Україні, так і за кордоном. Працює він, як всі боти (і вищеописані також): завантажуєш через телеграм, вибираєш сферу, вводиш область або місто, переглядаєш наявні вакансії, або в рядку пошуку шукаєш пропозиції за власним запитом. У кожній вакансії є посилання, за яким можна перейти, щоб зв’язатися з роботодавцем напряму.
Перейти у телеграм-бот тут.