Ювілейний — 50-й — Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», який цьогоріч відбудеться з 29 травня по 6 червня у гібридному форматі, оголосив офіційну програму і представив ведучих церемоній відкриття і нагородження.

Як зазначив на пресконференції Андрій Халпахчі, художній керівник «Молодості», програма 50-го кінофестивалю включатиме майже 200 кінокартин. Переглянути програму, яке ще буде доповнюватися, можна вже на сайті “Молодості”. «Історія кінофестивалю “Молодість” — це півсторічна панорама світового кіно. Початківці минулих років давно стали метрами та лауреатами “Оскара”, Каннського, Венеціанського та Берлінського кінофестивалів. Одночасно з цим і з’являлася 30-річна історія становлення нового українського кінематографа. Я впевнений, що цьогорічна програма відкриє нові імена та горизонти розвитку як українського, так і іноземного кіно. Різноманітність фільмів задовольнить будь-який смак», — прокоментував програму Андрій Якович.

Окрім програми під час пресконференції організатори представили офіційний кампейн і проєкти індустрійної секції та нагадали про 4 різновиди абонементів, що доступні для гостей фестивалю: Cinephile, Industry, Student, Press. Більше про абонементи тут. Крім того, було презентовано ядро індустрійної секції кінофестивалю: перший серіальний пітчинг, розроблений в кооперації з партнерами — 1+1 media, Київстар ТБ та MEGOGO, перший документальний пітчинг у співпраці з B2B Doc, а також міжнародний ринок копродукції Boat Meeting, які відбудуться в рамках 50-ї «Молодості».

Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України на пресконференції кінофестивалю “Молодість”

«Держава розуміє важливість кінофестивалю і долучається до підтримки заходу. Зокрема, Міністерство культури та інформаційної політики та Держкіно продовжуватимуть сприяти проведенню “Молодості”. Півстоліття фестиваль дивує нас своїми сміливими прем’єрами та цікавими програмами й гостями. Це не просто подія. Це місце, що об’єднує людей з кіно, беручи акцент справжніх історій: ті, що кидають виклик і дозволяють задуматися», — Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Едоардо Крісафуллі, директор Італійського інституту культури в Україні, анонсував пересувну виставку «Сторіччя. Федеріко Фелліні у світі», яка відбудеться в Музеї кіно Національного центру Олександра Довженка з 04.06. по 25.07. Експозиція виставки розкриє надзвичайну особистість та мистецький шлях режисера Фелліні, який подарував усьому світу чарівний образ Італії у кіно. 

Також під час пресконференції відбулась презентація довгоочікуваних офіційних відеороликів 50-го ювілейного кінофестивалю, створених у співпраці з Radioaktive Film та Fedoriv Agency.

«У роздумах над вічним не пропусти Молодість», — офіційний слоган головної кіноподії року

Віта Пасічник, головна редакторка онлайн-журналу “Українки” на пресконференції кінофестивалю “Молодість”

Традиційно, генеральним медіапартнером кінофестивалю виступить 1+1 media. Юлія Жмакіна, директорка департаменту ранкового мовлення, розповіла про цьогорічну співпрацю з «Молодістю» та представила ведучих.

Офіційне відкриття 50-го святкового кіносезону проведуть Тарас Цимбалюк — актор театру, кіно та телебачення і Людмила Барбір — акторка і телеведуча, ведуча ранкового шоу Сніданок з 1+1.

Ведучими церемонії нагородження виступлять Єгор Гордєєв — ведучий ранкової програми Сніданок з 1+1 та Ірма Вітовська-Ванца — акторка театру та кіно, продюсерка, громадська діячка; Заслужена артистка України.

Подивитися Церемонії відкриття та нагородження в онлайні можна буде на медіасервісі офіційних партнерів кінофестивалю — MEGOGO.

Подія відбудеться за підтримки Міністерства культури та інформаційної політки України, Державного агентства України з питань кіно та Київської міської державної адміністрації.