Карне з колекції Victoria Museum

Вгадаєте, що це? Без цієї речі жодна краля не йшла на бал, а з’явившись там, тримала на поясі – завжди напоготові. Адже це була її «рятівничка»: карне або бальна книжечка. На світлині вгорі – в коштовній оправі зі слонової кості з унікальної колекції українського приватного музею костюма та стилю Victoria Museum. Завдяки йому ми й дізналися про цей цікавий аксесуар.

«Він дозволяв жінці, не відволікаючись від святкового настрою, не забувати про зобов’язання, пов’язані з танцями. В умовах суворого бального етикету це було важливо. Нотатничок допомагав його власниці заздалегідь підготуватися до танцювального спілкування. Дами могли, певною мірою, керувати ситуацією. Наприклад, відхилити запрошення неприємного кавалера, посилаючись на те, що всі танці вже розписані. Зрозуміло, це було проти бального етикету, але ж показувати карне ніхто нікого не зобов’язував! А от дати обіцянку двом кавалерам на один танець не тільки вважалося моветоном, але й могло призвести до дуелі між претендентами…», – розповідають у Victoria Museum.

В колекції українського музею представлені карне, в яких збереглися навіть підписи, зроблені олівчиком понад 100 років тому. Киянкам та гостям столиці дуже радимо відвідати цей Музей.

Ось кілька цікавих карне іноземних колекціонерів та закордонних музеїв, просто щоб пороздивлятися

CARNET DE BAILE by MIGUEL ÁNGEL OLIVERA - Issuu

А чи знаєте ви, що таке матіне? Ще одна цікава річ, без якої не обходилися українські аристократки – розповідаємо про це тут: Панське матіне: ранкова накидка, яку носили заможні українки у XIX столітті.