Karabadgak shoes: українське взуття, створене вручну
Знайшли бренд балеток, кедів і черевиків, які ідеально сидять на нозі
Знайшли бренд балеток, кедів і черевиків, які ідеально сидять на нозі
Україночки натрапили на це взуття випадково: на виставці-ярмарку українських брендів. Спершу зачепилися поглядом за розмаїту кольорову палітру: гірчичні сліпони, вишневі балетки, смарагдові черевики – вони виділялися на фоні темної класики, яка переважала в інших брендів на виставці. Потім заінтригувала незвична назва – KARABADGAK SHOES. Розговорилися з «продавцями» – Тетяною та Олексієм, відкритими і уважними навіть до таких випадкових «гостей», як ми.
Виявилося, що вони – подружжя Курган – засновники бренду, а його цікава назва є прізвищем роду Тетяни – етнічних гагаузів: “карабаджак” перекладається як «чорна нога». Хоча сам бренд, по суті, з’явився завдяки не чорній, а… поламаній нозі і бажанню Тетяни створювати не лише красиве, а й «здорове» взуття ручної роботи. І ця ідея зацікавила нас ще більше…
Тетяна завжди любила гарне взуття – в юності могла обійти пів Києва, щоб в сірій одноманітності тогочасного асортименту знайти щось гідне. Пам’ятає, як «вполювала» червоні чоботи на одному з ринків – на розмір менші потрібного, але добротні й красиві – відносила їх усі студентські роки.
Вона фінансист за освітою, хоча дуже мріяла вступити на факультет дизайну, але без художньої школи туди не приймали. Тому стала спеціалістом відділу обліку в нафтовій компанії і хтозна коли б повернулася до омріяної дизайнерської справи, якби не кризовий 2008 рік. На підприємстві почалися скорочення, і Тетяна потрапила під цю хвилю теж, а наступного дня після звільнення ще й… зламала ногу.
Пошук нового місця роботи довелося відкласти до повного одужання, але й сидіти в чотирьох стінах – не в характері Тетяни. І вона пішла вчитися – на курси крою та шиття, нарешті мала час наблизитися до того, куди лежить душа. Дизайн її захопив настільки, що Тетяна пішла практикуватися в ательє одягу, а потім, почувши схвальні відгуки від знайомої, й вступити до коледжу легкої промисловості на стаціонар.
Йшов 2015 рік – сплеск інтересу і появи українських брендів, зокрема, й взуттьовиків. Але Тетяну цікавило, зокрема, й через власну необхідність перейти з підборів на пласку підошву – особливе взуття: щоб красиве і при цьому зручне, базове, повністю з натуральних матеріалів, щоб з широким вибором кольорів, а не лише чорно-сіро-коричневі. Вона навіть збиралася влаштуватися на взуттєву фабрику – для практики і втілення своїх ідей. Але Олексій, раціональний аналітик, зваживши всі “за” і “проти”, запропонував створювати таке взуття самим. Так з’явився їхній сімейний бізнес і його цікава назва KARABADGAK SHOES.
У подружжя Курган не було мільйонних інвестицій, впливових зв’язків, прорахованих промо-стратегій і гучних рекламних кампаній, але була хороша ідея – виготовляти взуття ручної роботи виключно з натуральних матеріалів – те, на що завжди є попит. На власні заощадження вони придбали першу швейну машину, чітко розподілили ролі.
Найпершу пару – замшеві чоловічі черевики – Тетяна сконструювала саме для Олексія. Ця модель досі його улюблена і «започаткувала» колекцію Coventry, одну з найбільш популярних в чоловічому асортименті бренду. Тоді ж пошили кілька «пробних» жіночих балеток і чоловічих сліпонів і з ними пішли на першу виставку-ярмарок. Подружжя досі згадує з посмішкою, як простояли там три дні і продали лише… сумку.
Інші б опустили руки, а вони навпаки вдячні тому досвіду, бо отримали цінніше на той час – живе спілкування з покупцями, їхні реакції, питання, запити. Кургани й зараз, вже маючи відомий бренд, надають перевагу не пустим рекламним кампаніям, а участі у виставках – щоб отримувати зворотну реакцію від покупців. Задля цього подружжя на усіх виставках завжди представляють свій бренд самі, без найманих продавців. Таке живе спілкування краще будь-яких маркетингових досліджень, діляться досвідом Тетяна і Олексій.
Все взуття бренду справді ручної роботи – кожна пара кроїться і відшивається вручну: п’ять років тому лише Тетяною у приватному будинку батьків, а тепер – професійними закрійниками у повноцінному швейному цеху, яке подружжя Курганів винаймає в одному з бізнес-центрів Києва. Але для них «ручна робота» не обмежується шиттям. Це лише частина того індивідуального сервісу – турботи, який клієнт отримує від KARABADGAK SHOES. Наприклад, бренд, окрім стандартних розмірів, пропонує пошив взуття за індивідуальними мірками – скажімо, жіночі моделі можна замовити від 33 до 44 розміру, навіть з половинками, чоловічі – від 38 до 49.
Тетяна з її колись зламаною ногою по собі знає, що стандартне взуття не завжди підходить, і за потреби сама приїжджає до клієнта зняти мірки. Якщо раптом модель погано «сидить», натирає чи спричиняє якийсь дискомфорт, її безкоштовно «доведуть» до ідеальної посадки.
Якось один з клієнтів приніс Тетяні куплені кілька років тому черевики з проханням… поміняти підошву: через його дефект ходьби вона дуже стерлася, а от верх взуття залишився ідеальним, і він не хотів прощатися з таким зручним взуттям.
Ще на самому початку роботи Тетяна і Олексій паралельно з освоєнням крою взуття консультувалися з досвідченим остеопатом. Він розповів про особливості будови стопи і прямий вплив її зміщень, перенавантажень, перекосів, викликаних неправильним взуттям, на роботу інших органів. Усі рекомендації лікаря Тетяна врахувала в розробці базової колодки і підошви так, щоб будь-яка модель бренду – балетки, босоніжки, челсі, черевики чи кеди – була передусім зручною: не стискала, не вигинала, не деформувала стопу.
З цих же міркувань здоров’я і комфорту взуття KARABADGAK SHOES шиється виключно з якісної італійської шкіри та замші, навіть у внутрішніх деталях – щоб нога не пітніла, шкіра дихала. Клеї і мікропориста гума для підошви теж італійські.
Кожну нову модель подружжя Курган чесно тестує на собі і взагалі п’ять років носить лише взуття свого бренду. Їхньому прикладу слідують й покупці, які приходять до них вже цілими сім’ями: спершу купує хтось один, потім приводить всю родину, навіть бабусь. Є серед клієнтів бренду віддана фанатка – елегантна літня пані, яка щосезону купує нову модель балеток.
Взуття KARABADGAK SHOES за дизайном дуже лаконічне і базове: прості лінії, класичні моделі, без складних деталей чи декору. Але його фішка, яка й вирізняє з першого погляду і зачепила нас на виставці, – кольори. В асортименті є багато темних відтінків для поціновувачів класики, але більшість взуття все ж має насичену палітру: від червоного, синього, зеленого, кремового до яскравого апельсину, гірчиці, лимону, каштану – взуваєш, і настрій підіймається! Кожну модель – а загалом KARABADGAK SHOES випустив близько шістдесят моделей і майже три тисячі пар – можна замовити у вибраному кольорі. 5-7 робочих днів і взуття буде готове. Відправку здійснюють без вихідних і, буває, приймають замовлення навіть о першій ночі.
Пара взуття коштує від 2100 гривень: зрозуміло, шкіряне взуття, створене вручну, не може коштувати копійки. У цьому сенсі для Тетяни і Олексія показовим був покупець з Німеччини. Він дуже прискіпливо вивчав черевики KARABADGAK SHOES, ледь не вивертав зсередини і навіть нюхав, а переконавшись, що взуття якісне, виклав необхідну суму без сумніву і зайвих питань. В Європі розуміють, що натуральні матеріали, ручне пошиття вже за собівартістю не можуть бути дешевими, а покупку хорошого взуття сприймають як інвестицію: у своє здоров’я, в свій імідж. А ще – у спокійне майбутнє: черевики KARABADGAK SHOES носитимуться щонайменше три сезони і не розваляться, скажімо, після першого ж дощу. За п’ять років існування бренду в цьому вже переконалися всі його покупці.
Тетяна та Олексій не женуться за масовістю чи трендами: досі відшивають взуття невеличким партіями і на замовлення, продовжують працювати з базовими моделями, в яких можна і на роботу, і на прогулянку, хоча щосезону додають у них щось нове. До цієї осені-зими знову готують черевики, кеди, челсі з шерстяним та конопляним утеплювачем і знову будуть їх фірмові насичені кольори.
Придбати взуття KARABADGAK SHOES можна на сторінках у соцмережах і в шоурумі – Тетяна і Олексій кожне замовлення досі приймають особисто, і це теж частинка згаданої турботи про кожного, хто хоче мати взуття, створене вручну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: