Ви знали, паняночки, кого кохали Зіта і Гіта? Історія, гідна уваги, навіть якщо ви ніколи не чули про цей культовий (щонайменше для двох поколінь) індійський фільм і не знаєте, що Зіта і Гіта – це одна й та ж жінка: знаменита болівудська акторка Хема Маліні.

Донька кінопродюсерів, вона з дитинства жила «у кіно», в достатку, любові, чудово танцювала, співала і після епізодичної юнацької ролі одразу отримала головну – у стрічці «Торговець снами» разом з легендарним актором Радж Капуром. Наші мами і бабусі в ті 1970-ті роки за ним шаленіли, як зараз наші доньки за Малумом. Але на Хему кінозірки не справляли враження – вона росла серед них. Аж тут популярну на той момент Хему запросили зіграти Зіту і Гіту і зобразити палку любов до головного героя, роль якого доручили ще одному зірковому актору Дхармендру. Одружений зразковий батько чотирьох дітей у перший знімальний день поводився відчуджено і не підозрював, що його чекає…

Він втрачав голову поступово, вона – стрімко. На прем’єрі фільму про їхній шалений роман знала вся група, включно й дружина Дхармендри. Актора це не злякало, він готовий був розлучитися, але було перше «але»: він – сікх, а в них не дозволяють розлучень. Хема, затьмарена коханням, готова була стати другою дружиною, але було друге «але»…

Індуїзм, який сповідувала вона та її консервативні батьки, не схвалює багатоженство

Кохання всупереч усім

Всі ополчилися проти них: і релігія, і родини. Пара, розриваючись на всі фронти, й сама «розірвалась»: Хема поринула в нові зйомки, Дхармендра повернувся до першої дружини та в роботу. Хтозна, що було б далі, якби не раптові (чи спровоковані?) заручини. Хема, як усі жінки, хотіла сім’ю і заміж і погодилась на «перше ліпше» освідчення – від мегазірки тих часів Санджіва Кумара. Дхармендру від цієї новини буквально «зірвало дах», і він увірвався на церемонію – звісно, її зіпсувавши.

«Скандал в Болівуді!», «Дхармендра не дав вийти заміж Хемі Маліні!», – рясніли газетні заголовки, а сам Дхармендра і Хема в цей час лежали в обіймах у ліжку і напевно думали: «Та ну вас усіх!».

Він певний час жив на дві сім’ї – з першою вже умовно і лише на папері. Хема, як писали згодом у болівудських журналах, стала його «магічним еліксиром». При ній відбувся його новий кінозлет: окрім зіркових ролей Дхармендра отримав багато різних нагород, зокрема, третю за впливовістю громадську нагороду Індії “Падма Бхушан”, а ще став політиком.

Дхармендра досі дивиться на мене, як п’ятдесят років назад, коли побачив вперше

Індійський хеппі енд

Вони одружилися лише після смерті батька Хеми, який до останіх днів був проти їхнього союзу. Заради офіційного визнання шлюбу пара навіть прийняла іслам, що визнає двоженство. Це дозволило Хемі балотуватися з чоловіком у Верхню палату парламенту Індії: поки чоловік обіймав депутатські посади, акторку обрали ще й секретарем Народної партії.

На рахунку цієї пари на двох – майже чотири сотні фільмів. Зараз їм за 70, обоє продовжуть зніматися у Болівуді, але останні роки частіше займаються режисурою та продюсуванням. Вони народили двох доньок, одна з яких зараз теж відома індійська актриса, і дружно виховували дівчат разом з дітьми Дхармендра від першого шлюбу.

«Все сталося так, як мало статися, – сказала якось Хемі в інтерв’ю. – Свідчення тому: погляд мого Дхармендри. Він досі дивиться на мене, як п’ятдесят років назад, коли побачив вперше. А я почуваюся поруч з ним особливою».

Кохання врятує світ, дівчата. Кохаймо і кохаймося 🙂