Український Google створив проєкт «Google для туризму» на підтримку вітчизняної туристичної галузі. Це не перший проєкт Google Україна з цифрової трансформації України. Він реалізований разом з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством культури та інформаційної політики, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів і Державним агентством розвитку туризму.

Як пояснив Дмитро Шоломко, директор з бізнес-операцій Google в Східній Європі, “сьогодні, коли індустрія туризму стикається з великими викликами, пов’язаними з пандемією COVID-19, Google працює з представниками галузі, щоб допомогти їм у відновленні за допомогою технологій, щоб вони могли підготуватися, впровадити інновації і бути готовими до сьогоднішніх і майбутніх викликів».

У свою чергу Мар’яна Олеськів, голова Держагентства розвитку туризму України зазначила, що “співпраця з Google є стратегічно важливою для поліпшення цифрової грамотності представників туристичної індустрії. Така взаємодія дасть додаткові можливості використовувати унікальні цифрові рішення для просування на глобальному рівні, розвитку туристичного потенціалу унікальних природних і культурних об’єктів України».

«Google для туризму» включає кілька напрямків. Передусім було організовано ряд онлайн-проєктів, спрямованих на підвищення цифрових навичок для середнього та малого бізнесу, туристичних асоціацій, державних і громадських працівників туристичного сектора. Серед них вебінари, 7-годинний онлайн-марафон для понад 1300 учасників галузі, місцевих туристичних адміністрацій та неурядових організацій, серія практичних семінарів для спільноти Місцевих експертів Google. І це ще не все, що здійснюється в рамках проєкту «Google для туризму».

Сайт «Автентичні смаки України»

Один з напрямків кампанії «Google для туризму» – проєкт «Автентичні смаки України, який став доповненням на сайті «Автентична Україна». Його мета – сприяти розвитку внутрішнього туризму через популяризацію та збереження традицій приготування страв і напоїв.

На сайті представлена ​​гастрономічна карта, на якій можна вибрати регіон і здійснити віртуальну подорож унікальними смаками України. Крім того, тут можна знайти популярні страви з різних куточків нашої країни, з описом, фотографіями та рецептами – від відомих полтавських галушок до гуцульського баноша. Також на сайті представлені віртуальні 3D-тури традиційними виноробнями, сироварнями та унікальними ресторанними залами регіонів України.

Оцифровування національних парків України

За підтримки Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Google Україна оцифрувала 16 національних парків в 13 областях України в форматі Street View для стимуляції віртуального і внутрішнього туризму та покращення туристичної привабливості національних парків. Відтепер кожен може зайти на Карти Google і здійснити віртуальні подорожі унікальними природними куточками України і в деталях розглянути неповторну природу нашої країни. Список оцифрованих національних природних парків:

 • НПП “Голосіївський” (м. Київ)
 • НПП “Нижньодністровський” (Одеська область)
 • НПП “Нижньодніпровський” (Херсонська область)
 • НПП “Мезинський” (Чернігівська область)
 • НПП “Гетьманський” (Сумська область)
 • НПП “Нижньосульський” (Черкаська область)
 • НПП “Вижницький” (Чернівецька область)
 • НПП “Ужанський” (Закарпатська область)
 • НПП “Гуцульщина” (Івано-Франківська область)
 • НПП “Сколівські Бескиди” (Львівська область)
 • НПП “Зачарований край” (Закарпатська область)
 • НПП “Черемоський” (Чернівецька область)
 • НПП “Верховинський” (Івано-Франківська область)
 • НПП “Карпатський” (Івано-Франківська область)
 • НПП “Дермансько-Острозький” (Рівненська область)
 • НПП  “Кременецькі гори” (Тернопільська область)
Навчальні програми для усіх

Google Україна також оголосив про запуск онлайн-платформи “Нові цифрові можливості з Google”, доступ до якої відкрито для всіх охочих. Наразі особливо потрібні цифрові навички, щоб розвивати свій бізнес, просувати свою кар’єру чи навіть для відпочинку. Google прагне допомогти, надаючи безкоштовне навчання, інструменти і досвід. Платформа буде регулярно поповнюватися новими матеріалами і інструментами.