Чорнобаївка, невеличке село за десять кілометрів від Херсона, навіки увійде в історію сучасної України та воєнну історію світу. До 24 лютого 2022 року тут панувало тихе, мирне, сільськогосподарське життя, а 27 березня селище буквально «прокинулось знаменитим» і стало символом вправності українських захисників, тупості русні і дотепності українського народу. Для тих, хто не відстежував чорнобаївську хронологію, нагадаємо навіть з датами.

Чорнобаївка: вічні рускі граблі

27 лютого – наші ЗСУ вперше розбили окупантські гелікоптери, 7 березня – вдруге (знищили зо три десятки рашистської техніки), 15, 16 – втретє і вчетверте. 18 березня це сталося вп’яте, причому наші захисники ще й ліквідували рашистського генерал-лейтенанта. 19 і 21 березня, коли історія повторилася і ЗСУ знову розбомбили окупантську «стоянку», вже й радник керівника Офісу Президента України Олексій Арестович не витримав і написав у себе в соцмережах: «Зберіться, зараз вам знадобиться вся мужність. Чорнобаївка. Сьомий раз». І от вчора, 22 березня, увосьме.

«Регулярно, щоночі і дуже акуратно ми їх дістаємо. Там набили вже стільки, що кількість мемів на тему більша, ніж у мене підписників», – пожартував Арестович.

Ми нарахували до пів сотні жартів про Чорнобаївку. Ділимося найбільш дотепними

Чому русні так потрібна Чорнобаївка

Ну, по-перше, у рашистів уже явно виробилась якась збочена звичка – восьмий раз іти на вірну загибель, і це нас дуже тішить. А, по-друге, це село, а точніше Антонівський міст у ньому, має для русні стратегічне значення.

Як пояснив уже згаданий пан Арестович в інтерв’ю каналу Фейгін LIVE: «Це як «пляшкове горличко». Єдине місце, яким російські війська забезпечують своє угруповання у сторону Миколаєва. Планів же була величезна кількість: Одесу взяти, Миколаїв, Кривий Ріг. А місточок туди – один… Ну, ще в Новій Каховці є дамба, якою вони переїжджають. В принципі це два «пляшкові горличка». Їм потрібен аеродром підскоку, а це Чорнобаївка або Херсонський аеродром».

От рашисти й ломляться туди.

Чекаємо загибелі русні у дев’ятий раз 🙂 А вона обов’язково буде, адже Чорнобаївка – це ще й зачароване характерниками місце…

Легенда про Чорнобая

Чорнобаївку вже називають українським бермудським трикутником. І образно – у зв’язку із восьмиразовим «зникненням» руських літаків, і буквально: у місті дійсно є трикутник, який здавна наділяють потужною силою. Пов’язаний він із козацьким загоном запорізького отамана Петра Чорнобая.

Насправді його звали Чорнобров, слава про його звитяги дійшла і до татар, і до турків – вони й кликали його Чорним баєм (володарем), а козаки спростили до Чорнобая.

Наприкінці XVII ст очолюваний ним загін став на нижній течії Дніпра (майже там, де нинішня Чорнобаївка), щоб перехоплювати татарські орди. Збудував із козаками три кам’яні фортеці: Чорнобаївську, Гусаківську і Степанівську. В умовному центрі цього «трикутника» спорудили церкву Пресвятої Покрови і нещадно били загарбників.

За переказами, 150 чорнобаївських козаків перемогли навіть тисячну армію бусурман. Після бою вони символічно окроплювали місцеву річку ворожою кров‘ю, а в цей час святий отець з церкви Покрови читав захисні молитви.

З того часу Чорнобаївка вважалася «заговореним» і непереможним місцем

Раніше Чорнобаївку згадували лише у зв’язку з іншими розташованими неподалік туристичними місцями України: скіфськими курганами, Чорноморським біосферним заповідником та знаменитими Олешківськими пісками.

А після нашої перемоги над фашистською руснею Чорнобаївка точно стане історичною пам’яткою і туристичною родзинкою – обов’язковою до відвідання 🙂