FILM.UA Group та режисерка Ольга Навроцька долучилися до надважливої національної промокампанії «Етніка: українські народні художні промисли». В її межах створили неймовірно чуттєві відео, які розповідають про традиції косівської мальованої кераміки, гутництва, решетилівської вишивки «білим по білому» та писанкарства.  

Ідея відео полягає в тому, щоб показати, як стародавні ремесла, прояви нашої автентичної культури, живуть та розвиваються і в наші дні. Як сучасні майстри та дизайнери використовують давні технології для створення  неповторних стильних речей, що прикрашають побут українців і дають їм відчуття коріння, доторку до спадщини. Саме тому у циклу є об’єднуюча назва — «Було, є і буде».

«Коріння — це наш фундамент. Коріння — це те, що творить націю та її майбутнє. Тому для мене особисто це своєрідна місія — брати участь у проєктах, які спрямовані на популяризацію нашої спадщини. І я постійно кажу — нам для цього не треба нічого вигадувати, у нас все є. Красиве, потужне. Тому просто бери і показуй», — розповідає про проєкт режисерка Ольга Навроцька.

Ролики було створено українською та англійською мовами для того, щоб мати змогу експортувати наші меседжі у світ, показати йому наші традиції

Століттями росія приписує собі нашу історію і надбання, тож зараз як ніколи важливо, щоб світ сприймав Україну не лише крізь призму запеклої боротьби за свою свободу та незалежність, а й через багату автентичну культурну спадщину. 

У 2019 році косівська мальована кераміка була внесена до репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства, а інші промисли (зокрема, решетилівська вишивка «білим по білому» та писанкарство) подані на розгляд на внесення до цього списку.

Посилання на перше відео з циклу: