Героїні проєкту «Жінки та війна. Шляхами тих, хто залишився»

Виставка «Жінки та війна. Шляхами тих, хто залишився» демонструє подорожі жінок, які живуть у різних регіонах України, зокрема у Чернівцях, Дніпрі, Івано-Франківську, Львові та Харкові. Через 30 яскравих портретів, зроблених французькою фотографкою Міріам Рено та українською фотографкою Катею Москалюк, відвідувачі можуть зазирнути в життя жінок, чиї долі докорінно змінила війна.

Під час відкриття виставки Ніколя Бен-Оліел, голова представництва Première Urgence Internationale в Україні, розповів про жінок, чиї портрети були представлені на виставці: «Усім їм у певний момент довелося покинути свої домівки, щоб знайти притулок деінде: іноді недалеко від свого регіону походження, іноді далі… Серед наших колег на цій виставці також є жінки. Вони є переміщеними особами і вирішили долучитися до гуманітарного реагування, щоб підтримати цивільне населення».

Організатором виставки є Консорціум Dorijka, який об’єднує п’ять неприбуткових аполітичних і світських міжнародних неурядових організацій: Première Urgence Internationale, Action contre la Faim, Triangle Génération Humanitaire, Humanity & Inclusion та Solidarités International.

Героїні фотоісторій та фотографка Катя Москалюк (крайня зліва)

Ця виставка є першою частиною великого проєкту Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), який має на меті представити в Україні та Франції реалії життя жінок в умовах війни

Виставка «Жінки та війна. Шляхами тих, хто залишився»

Жінки і війна

Коли ми говоримо про життя країни під час війни, ми дивимось на долю її мирних жителів. Потреби, з якими вони стикаються, та підтримку й солідарність, які вони можуть виявити в надзвичайних ситуаціях. 24 лютого 2022 року, після вторгнення росії в Україну, життя мільйонів мирних українських мешканців раптово змінилося. Більше ніж через рік приблизно 18 мільйонів потребують гуманітарної допомоги, 5,4 мільйона були змушені покинути свої домівки, щоб знайти безпечніше місце, а понад 8 мільйонів є біженцями за кордоном.

В Україні жінки становлять більше половини внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і 90% біженців за кордоном. Їхній доступ до засобів існування, охорони здоров’я, психічного здоров’я та підтримки й захисту серйозно порушений, що збільшило їхню вразливість. Багато хто залишився, багатьом довелося поїхати, багато вирішили взяти участь у гуманітарній сфері, щоб підтримати інших в Україні чи деінде. У війни також обличчя жінок, тих, хто потребує підтримки, і тих, хто підтримує.

Виставка «Жінки та війна. Шляхами тих, хто залишився»

Консорціум з п’яти гуманітарних організацій іде шляхами тих, хто потребує допомоги, у колективних притулках, у містах і селах, а також шляхами тих, хто вирішив взяти на себе зобов’язання підтримувати інших. Тому інтервенція в Україні називається Dorijka, що українською означає «стежки»

Фотографка проєкту «Жінки та війна. Шляхами тих, хто залишився» Катя Москалюк та Віта Пасічник, головна редакторка онлайн-журналу “Українки”
Крізь жіночий обєктив

Катя Москалюк – журналістка та документальна фотографка, що живе у Львові. Закінчила Школу журналістики Українського католицького університету. До 2022 року переважно створювала фотоісторії про людей з інвалідністю, а зараз знімає наслідки війни в Україні та документує історії людей, які вижили. Її роботи публікувалися в Bloomberg Businessweek, Die Zeit, Bird in Flight, Forbes Україна тощо, а також були представлені на міжнародних виставках в Україні, США, Великобританії, Данії, Японії, Гонконзі, Кіпрі, Вірменії та інших.

Міріам Рено – франко-швейцарська фотографка. Після вивчення міжнародного права почала займатися гуманітарною діяльністю та працювала майже 10 років у конфліктних або постконфліктних ситуаціях (Кавказ, Близький Схід, Західна та Центральна Африка). У 2018-2019 роках вона навчалася фотожурналістиці в EMI-CFD у Парижі (Франція). У 2020 році приєдналася до Hans Lucas та співпрацювала з різними французькими ЗМІ, зокрема, La Croix і Liberation. Свою першу поїздку в Україну Міріам Рено здійснила на початку квітня 2022 року, першу в серії поїздок країною, де вона веде довгострокову документальну роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: