Фарбувати, вручати, обмінюватися й «цокатися» яйцями за святковим столом з рідними чи гостями – Великодня традиція, яка настільки давно існує, що ми й не замислюємося, що вона означає і звідки взялася. І чому яйця – єдиний і головний подарунок, доречний на Паску. Окрім самої паски, якою частують своїх гостей або беруть у гості. Нагадуємо для тих, хто забув чи не знав 🙂

Саме яйце вважається символом життя і Христового воскресіння. За переказом, Марія Магдалина прийшла до імператора Тиберія, аби повідомити йому про велике чудо – про те, що відбулося з Ісусом після розіп’яття.

До імператора пускали лише з подарунком, а в Марії не було нічого, окрім звичайного яйця. З ним й пропустили жінку до вельможних палат.

Даючи яйце імператору, Марія промовила: «Христос воскрес». У відповідь почула презирливе тиберіївське: «Не вірю! Радше яйце почервоніє, аніж людина воскресне». І сталося ще одне диво: скорлупа яйця тієї ж миті стала червоною. Звідси й пішла традиція передавати благу вість разом с яйцем і його фарбувати – красити. До речі, походження назви “крашанка” приписують і цьому дієслову, і назві кольору “червоний” – “красний” старослов’янською мовою.

Сподіваємося, дівчата, ви розповідатимете цю історію, обмінюючись з рідними цим дарунком. А щоб ця церемонія ще й тішила око, даємо добірку гарних ідей «оформлення» крашанок. До речі, цьогоріч «у моді» (якщо можна так сказати) декораторів однотонне лаконічне фарбування в пастельні кольори.

Також “в моді” взагалі не фарбовані яйця, але акуратно розписані спеціальним золотим чи срібним харчовим олівцем. Маємо чим зайнятися 🙂

Читайте також: Традиції у Великдень: 10 справ, які потрібно зробити до і під час свята

Вітаємо усіх з прийдешніми Великодніми святами і зичимо світлих, затишних свят!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: