І дуже доречна в час, коли від екологічного забруднення, зокрема й пластиком, кліматичні зміни відчулися вже й у наших широтах – справжня зима так і не почалася. Кав’ярні замінюють одноразові пластикові соломинки на багаторазові металеві, все більше з’являється посуду з висівок чи інших альтернатив пластику, а перше українське соціальне підприємство Uf.Bee пропонує вощені обгортки для продуктів замість поліетилену і плівки.

ЩО ТАКЕ ВОЩЕНІ СЕРВЕТКИ

Розробники Uf.Bee – справжні ентузіасти. Вони надихнулися прикладом воскових серветок, які бачили в інших країнах, де турбуються про екологію не менше, аніж про якісне харчування, і після серйозних авторських розробок запустили власне виробництво обгорток. Пройшли всі «кола бюрократичного пекла», щоб зареєструвати і отримати необхідні офіційні дозволи на свій унікальний товар. Придумали дотепний сайт, де роз’яснюють не лише правила використання нового виду пакування, а й дають цікаві екологічні поради. Та ще й звернулися до нас – редакції україночок, аби розповісти про свою ініціативу і альтернативу.

Відверто кажучи, ми спершу здивувалися, отримавши на тестування упаковку серветок: на вигляд – звичайні, але цупкі, різного розміру, приємні на дотик, лише змащена чимось поверхня і «непаперова» гнучкість видають їхню незвичність.

ПЯТЬ ПЕРЕВАГ ЕКООБГОРТОК ДЛЯ ПРОДУКТІВ

Як з’ясувалося, обгортки Uf.Bee – це бавовняна тканина, що просочується розчином бджолиного воску, соснової смоли та олії жожоба. Завдяки такій комбінації серветки отримують клейкі властивості. Під дією тепла рук віск розм’якшується і обгортка набирає необхідної форми, а далі віск застигає, що дозволяє обгортці зафіксуватися довкола продукту. Об’єктивно, гідна і доступна альтернатива шкідливим плівці, поліетилену і контейнерам, з якими ще й не дуже зручно носитися. Втім, це не єдина перевага.

Обгортки Uf.Bee зберігають їжу живою
Продукти в них не впрівають, не пліснявіють і навіть матимуть подовжений строк зберігання завдяки антибактеріальним властивостям воску, смоли й олії.
Загортати можна будь-які холодні продукти: горіхи, овочі, фрукти, випічку, сандвічі, сир, сипкі продукти. Гаряче не покладеш – від температури віск просто розтане. Так само серветки не призначені для м’яса й риби: після цих продуктів обгортку треба термічно обробити, а це також зруйнує восковий шар.

Вощені серветки – зручні у використанні
поклали продукт на серветку чи накрили нею посудину, затиснули краї обгортки, фіксуючи форму – все, можна зберігати навіть півяблука або ховати в сумку перекус, не переймаючись, що протече. За рахунок того, що серветка легко приймає потрібну форму, з неї можна скласти мішечок для горішків, конвертик для зелені тощо – хоч орігамі)

І взагалі, просто порівняйте вигляд перекусу в пластиковій плівці й в обгортці Uf.Bee – остання естетичніша, модніша, і в нашій редакції одразу викликала захоплене «Вау, а що це таке?»

Читайте також: Де купити кухонний текстиль

Серветки миються, як звичайнісінька тарілка
Миються під проточною холодною водою, гаряча, знову ж таки, пошкодить віск. Сильно забруднену можна змити з краплиною мийного засобу, але не спиртовмістного. Вона швидко сохне – наші за півгодини на сушарці для посуду, головне, подалі від джерел тепла.

Розробники з Uf.Bee заради експерименту пробували свої серветки прати в пральці – нічого страшного від цього не сталося, але структура тканини все ж швидше шкодиться. Тому ми в редакції не ризикували – обмежились полосканням під краном.

Серветки багаторазові, і при правильному догляді можуть прослужити до року
Хіба вже почне чорніти воскова поверхня – значить, зносилася і бавовняна основа почала псуватися. Або ж перестане тримати форму.

Після довгого використання клейкість серветки може відрізнятися від початкової. Але і з цим часто можна впоратися: пропрасувавши серветку між двома листками пергаменту

Зношеній серветці можна дати друге життя
Наприклад, порізати її на смужки і віддати мамі: підв’язувати квіти, гілочки або додати в компост – на відміну від пластику, вощені обгортки Uf.Bee розкладаються впродовж 6-9 місяців. А ще, скрутивши у джгути, їх можна додати у багаття, коли поїдете до мами на дачу на барбекю чи шашлики.

Ще одна річ, яка нас завжди «підкупляє», – свої обгортки Uf.Bee виготовляє з воску українських бджолярів – і з екоміркувань, і задля підтримки місцевих ресурсів. Відповідно, і ми маємо підтримати

Головне, не захопіться грою в загортання вощених серветок (не жарт: процес справді захоплює, як в дитинстві пеленання пупсиків) і перед першим використанням не забудьте серветку добре пом’яти – щоб віск «ожив» від тепла рук і якнайкраще дбав про ваші смаколики:)

Креативні інноватори, які створюють надзвичайні та корисні речі, продовжують радувати українських користувачів. Наприклад, талановиті українки Неля Раіна та Наталія Тищенко створили жіночий щоденник “Моя нова історія” — справжній витвір мистецтва, який допоможе, підтримає та сприятиме якісним змінам.

Фото надані Uf.Bee.