«Цифровий листопад»: в Україні пройде фестиваль цифрового мистецтва
Відвідувачам покажуть цифровий Собор Паризької Богоматері та інші віртуальні світи
Відвідувачам покажуть цифровий Собор Паризької Богоматері та інші віртуальні світи
Фестиваль «Цифровий Листопад» або Novembre Numérique — це серія фестивалів цифрового мистецтва, котрі Французький інститут проводить у всьому світі. В Україні від відбудеться 12-14 листопада у столичному Довженко-Центрі а підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group.
Фестиваль поєднує виставку цифрового мистецтва у форматах віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальностей, роботизованої скульптури та відео, а також публічну програму з лекціями та дискусіями.
На Novembre Numérique представлять 4 французьких та 2 українських VR-роботи, 3 галереї у віртуальній реальності й одну виставку у доповненій реальності від V-Art.
Так, у роботі In-Urbe спостерігач потрапляє до підземної частини міста, що складається з труб, кабелів, тунелів та катакомб.
У світі Heterotopia, за концепцією Мішеля Фуко, глядач може стати будівельником за допомогою хмар з частинок. А натхненням для проєкту Isle of The Dead були картина швейцарця Арнольда Бекліна та музика Сергія Рахманінова.
Дві свої роботи у жанрі роботичної скульптури відомий французький художник Фаб’єн Зокко представить особисто. Spider and I — це механічний павук, який через свою поведінку відображає настрій художника. Theotechnical deconstruction enterprise демонструє, як машина щоразу переписуючи, змінює біблійний текст.
Для любителів архітектури та віртуального туризму несподіваний подарунок підготувала французька ігрова студія Ubisoft: ще десять років тому вони створили для однієї зі своїх ігор Assassin’s Creed повноцінну 3D-модель собору Собор Паризької Богоматері. Після пожежі 2019 року цифровий архів виявився корисним не лише для реконструкції зруйнованих частин будівлі.
Значну частину української експозиції займають роботи проекту V-Art — це віртуальні галереї, VR-додатки та платформа для демонстрації, продажу та колекціонування цифрового мистецтва. А ще в українській частині експозиції глядач в AR-досвіді зможе познайомитися з віртуальною копією самого себе у світі елементарних частинок.
Аудиторія також матиме можливість взяти участь у публічній освітній програмі від V-Art: конференції та програмі панельних дискусій з учасниками різних сфер цифрового мистецтва.
Організатори нагадують, що фестиваль проводитиметься в умовах пандемії, тому під час заходів діятиме санітарний протокол: відвідувачі мають надати сертифікат про вакцинацію або негативний результат тесту на коронавірус (зроблений не більше як за 72 години до події).
Програму та більш детальну інформацію про події фестивалю можна знайти за посиланням: http://nnfestival.com.ua