Один з найкращих джазових фестивалів у світі Leopolis Jazz Fest відбудеться 24-28 червня! Він стане першою великою концертною подією, яка пройде в Україні з початку пандемії. Задля безпечного проведення фестиваль та управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради уклали меморандум про співпрацю для консолідації зусиль, спрямованих на реалізацію першого безпрецедентного музичного фестивалю в умовах пандемії COVID-19, із дотриманням усіх стандартів і обмежень під час підготовки та проведення заходу.

Нова реальність для гостей Leopolis Jazz Fest

Зважаючи на безпрецедентні заходи безпеки цей рік встановить нові правила етикету й буде побудований на взаємодії організаторів і гостей фестивалю. Як і раніше фестиваль пройде в форматі open-air, що суттєво знижує ризики. Проте буде й список нових правил:

  • кількість гостей у партері, пікнікових зонах, буде скорочено удвічі;
  • буде впроваджене масове тестування для усіх гостей фестивалю, які купили квитки;
  • вхід у пікнікові зони буде організовано за попередньою реєстрацією за символічну вартість для контролю кількості людей; 
  • у разі позитивного тесту або підвищеної температури Оргкомітет поверне гостю кошти за квитки, такі гості не допускатимуться  на локації фестивалю;
  • усі локації фестивалю будуть облаштовані засобами дезінфекції та дотримуватимуться усіх рекомендацій;
  • музиканти, оргкомітет та підрядні організації також будуть проходити тестування.
Керівники оргкомітету Leopolis Jazz Fest Олексій Коган та Наталія Горбачевська, а також мер Львова Андрій Садовий на пресконференції
Хедлайнери готові приїхати у Львів

Закордонні артисти – зірки джазу – підтвердили свою готовність приїхати для Львова та чекають на зустріч зі слухачами, повідомили організатори фестивалю під час пресконференції. Завдяки бездоганній репутації фестивалю й високим стандартам організації заходу музиканти впевнені, що всі карантинні норми будуть дотримані.

На Сцені ім. Е. Рознера виступить британський співак, володар чотирьох премій Греммі, зірка світового масштабу – SEAL. Серед хедайнерів також американський трубач та композитор Кріс Ботті. На його рахунку понад чотири мільйони проданих платівок. Один із провідних джазових музикантів сучасності Камасі Вашингтон теж чекає на свій концерт у Львові.

Очікується неймовірний концерт Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis. Джаз-оркестр Лінкольн-центру (JLCO) – це біг-бенд з 15 віртуозних музикантів на чолі з Вінтоном Марсалісом, художнім директором всесвітньо відомого Jazz at Lincoln Center, що базується в Нью-Йорку. Він віртуозний американський трубач і композитор, який став першим джазовим музикантом, що отримав престижну Пулітцерівську премію в галузі музики за ораторію Blood on the Fields.

Ізраїльський контрабасист Авішай Коен також планує свій виступ: «Львів – головна зупинка в моєму гастрольному графіку. Приємно знати, що місто і спонсори створюють таку атмосферу для музики й джазу».

Олексій Коган, Наталія Горбачевська, Андрій Садовий
Тотальна діджиталізація

Зважаючи на обставини, цього року фестиваль не зможе відвідати така кількість гостей, як раніше. Організатори фестивалю зроблять акцент на відеотрансляціях концертів наживо. З будь-якої точки світу можна буде долучитися до прямих ефірів і стати онлайн-гостем заходу.

Також буде випущено новий мобільний додаток Leopolis Jazz Fest. Більшість  друкованих матеріалів буде перенесено в онлайн формат.

Фестиваль залишається першим cashless-фестивалем в Україні. Готівка не приймається, всі розрахунки тільки безконтактними картками на локаціях Сцени ім. Е. Рознера.

Проведення Leopolis Jazz Fest з дотриманням карантинних норм стане стартом відновлення культурного та економічного життя для країни, прикладом для інших концертних організаторів.

Фестиваль відбудеться за підтримки Генеральних партнерів: Mastercard, Київстар, Borjomi, а також при сприянні посольств Швейцарії, Туреччини, Італії, Литви, Данії, Ізраїлю, Австрійського культурного форуму та OeAD, Італійського інституту.