Марина В’язовська стала членкинею Національної академії наук США
Два роки тому вона ще й отримала «Нобелівку» з математики
Два роки тому вона ще й отримала «Нобелівку» з математики
Марина В’язовська – знана й шанована у наукових колах українська математикиня й друга жінка у світі, які отримала Медаль Філдса. Це найвища нагорода серед математиків, так звана «Нобелівка для математиків», яка вручається на Міжнародному конгресі науковцям віком до 40 років.
Днями талановиту українку обрали членкинею Національної академії наук США.
Марина В’язовська – киянка, закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувала кафедрою теорії чисел у Швейцарському федеральному технологічному інституті Лозанни (EPFL).
Також Марина В’язовська у 2016 році розв’язала задачу, над якою математики ламали голову ще з XVII сторіччя – так звану «гіпотезу Кеплера»: упаковка шарів у 8- і 24-мірних просторах з використанням методів модульних форм. Уяви не маємо, про що це. А наша українка не лише її розв’язала, а й зробила рішення «приголомшливо простим», як сказали видатні математики світу. Річ у тім, що до розв’язання цієї задачі сучасні математики майже наблизилися, але лише в певних частинах.
До того ж розв’язання зайняло 300 сторінках тексту з використанням 50 000 рядків програмного коду. Марина В’язовська працювала над задачею два роки, вирішила її повністю і описала формулу лише на 23 сторінках. За своє досягнення українка у 2016 році отримала Премію Салема, котру вручають лише одному вченому-математику на рік за видатні результати досліджень.