Регіональні жіночі новини: від модного дефіле до виставки жіночого побуту
Цікавими подіями втішили у Хмельницькому, Львові, Рівному та Луцьку
Цікавими подіями втішили у Хмельницькому, Львові, Рівному та Луцьку
Мріємо, щоб жіночі події в українських регіонах відбувалися щотижня і в кожному обласному центрі, райцентрі, містечках та селищах, а наразі ділимося коротким оглядом п’яти подій, що привернули нашу увагу.
Це перевидання опублікованої у 1887 році книги «Перший вінок», який створили Наталя Кобринська та Олена Пчілка за участі Івана Франка. В альманасі зібрано есеї 17 авторок того часу – відомих і маловідомих широкому загалу українок, котрі загалом подали в ньому 49 творів різного жанру (поезія, проза, наукові розвідки). Ініціювало й займалося перевиданням перше українське феміністичне видавництво Creative Women Publishing.
У презентації альманаху у Львові взяли участь співзасновниці видавництва, редакторки, кураторки й авторки передмов – науковиці, громадські діячки, представниці місцевих жіночих спільнот та Українського жіночого фонду.
Видання дійсно унікальне, більш детально про нього – на сайті видавництва. https://www.creativewomenpublishing.com.ua/product/pershyj-vinok/
У місті Вараш на Рівненщині вперше провели дефіле для жінок літнього віку, які навчаються в університеті третього віку при міському центрі соцслужб. Учасниці продемонстрували вечірні сукні, зачіски, макіяж та аксесуари, а також представили музичні та поетичні номери. Готувалися місяць, тренувалися ходити у довгих сукнях і впевнено триматися на сцені.
Понад 100 глядачів прийшли підтримати захід. Як розповіла «Суспільне Рівне» одна з учасниць дефіле пані Валентина, досвід їй дуже сподобався: «Було дуже приємно і заманливо — відчути себе в образі елегантної панянки».
Виставку організували у Здолбунівському краєзнавчому музеї та присвятили історії побуту містянок міжвоєнного періоду, повідомляє «Суспільне Рівне». В експозиції чимало унікальних речей – меблі, предмети, які використовували жінки, одяг, а також понад сто інтерактивних історій жінок, які боролися за права.
Також при виставці вперше зібрали «феміністичну бібліотеку». «Це книги чи збірки поем, п’єс, віршів українських або закордонних авторок про боротьбу жінок за права, про участь жінок у світових арміях, українок в тому числі», – розповів виконувач обов’язків директора музею Олександр Чижевський.
Речниця полку «Азов», поетка, журналістка Валерія Суботіна, про яку ми розповідали тут, привезла до Луцька дві свої книги – «Полон. Погляд із середини» та «Азовсталь. Сталева пресслужба». Під час презентації та зустрічі з містянами вона розповіла про свій досвід, свої почуття і наголосила на необхідності боротися за звільнення військовополонених.
Презентація відбулася у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, який ми колись відвідали, залишились під враженням та ділилися цими враженнями у нашій статті.
Під час події серед присутніх організували розіграш книг. Кошти передадуть на підтримку артилерії «Азову».
У межах проєкту “Спадщина. Хусткування” місцеві волонтерки видали благодійний календар. У ньому зображені жінки із Запоріжжя та Хмельницького – медикині, акторки, поетеси та науковиці – у народному вбранні. «Це не просто світлини, а невеличкі майстер-класи, як зав’язувати ту чи іншу хустку», – поділилися організаторки в інтервю «Суспільне Хмельницький». У календарі є кьюар-код, перейшовши за яким можна переглянути відповідні майстер-класи від кожної учасниці календаря.
Календар вартістю 500 гривень продають через соцмережі, а виручені кошти спрямовують на придбання автівок для військових. Проєкт також включає фотовиставки, які вже відбулися у Хмельницькому, Запоріжжі та Дніпрі.