Фото: Pinterest

Ну що, дівчата, вихідні завершилися і час повертатися у режим – гормональний. Щоб здоровішати, не тупішати і не товстішати, перепрошуємо за правду. Це залежить, зокрема, й від гормонів, а їхня робота – від часу доби. І краще нам з цим часом збігатись, особливо у період тотального стресу, від якого наша гормональна система теж страждає. А якщо її ще «добивати» неправильним режимом і помножити на холодну пору року зі стрибками імунітету, то… Не будемо лякати 🙂 Краще нагадаємо графік роботи гормонів і закличемо його дотримуватися:

З 6:00 до 7:00 зростає рівень кортизолу

Він робить тіло і розум активним – те, що ми називаємо «на свіжу голову». В цей період добре працює ще не затьмарена денними турботами логіка, тому ясніше приймаються рішення, складаються чіткі плани на день і часто відміняється те, що ще ввечері здавалося геніальним. Велика склянка теплої води в цей час добре «змиває» всі токсичні «не гормони».

О 7:00 припиняє вироблятися мелатонін

Це гормон сну, і цінність подальшого лежання у ліжку рівна нулю, хіба створяться складки від заломів подушки на обличчі 🙂

О 8:00 активізуються статеві гормони

Вони, серед іншого, допомагають формувати м’язовий каркас. Тому в цей час є вибір: або здоровий ранковий секс або ефективний ранковий фітнес. В залежності від того, хто чи що в цей час ближче.

У період з 10:00 до 14:00 максимально виробляється нейрогормон ДГЕА

Він відповідальний за нашу увагу, пам’ять. У цей час легко складаються безпомилкові звіти, вчиться англійський «презент симпл» і навіть стрілки на віях малюються рівніше – велика сила зосередження!

14:00 -16:00 – сплеск гормону росту

У раптовій сонливості, ліні, втомі винен і він, а не лише ситний обід і сто ранкових завдань. Ендокринологи радять замість полуденку 20-30 хвилин просто відпочити, а в ідеалі ще й покемарити – недарма у середземноморських країнах у цей час оголошують сієсту 🙂 Однак потім обов’язково треба порухатись – прогулятись, пробігтись або поприсідати-побігати, якщо зранку таки обрали секс 🙂

З 17:00 поступово знижується наш «двигун» кортизол

І слова «давай це вже зробимо завтра» цілком виправдані – коли кортизол на нулі, голова працює гірше. М’язи, до речі, також – це на замітку тим, то любить ввечері встати на орбітрек.

З 21:00 починає вироблятися мелатонін

Відповідно, знижується температура тіла – фізично хочеться тепла, а очікуємо емоційно і тулимося до коханого, дітей, пригортаємо всіх сильніше.

З 22:00 наш гіпофіз «вприскує» в нас опіум – ендорфіни

Саме час для «потягусів», ніжностей і вічного «Ти мене любиш?». П”ять хвилин на це виділити можна, а потім одразу – сон! З десятої вечора до 4 ранку він найбільш цілющий, організм повністю перезавантажується і прокидається потім легше.

З 2:00 за роботу береться гормон росту

Він – запорука нашого здоров’я і молодості. До речі, саме від нього «літають уві сні». Тому відсьогодні досить дивитись допізна серіали – дайте цьому гормону росту рости!