«М’яз душі»: що це таке і чому жінкам його важливо масажувати
Він впливає на наші емоції – славнозвісні «метелики» літають в огорнутій цим м'язом порожнині
Він впливає на наші емоції – славнозвісні «метелики» літають в огорнутій цим м'язом порожнині
Так, дівчата, от просто зараз візьміть і знайдіть на собі цей «м’яз душі». Передусім ті, в кого сидяча робота, хто часто повторює «я вся на нервах», ледь встає зранку з ліжка і часто матюкається за кермом 🙂 Не знаєте, де він? Ми теж не знали, поки не наштовхнулися на посібник, який склала американська масажистка і йогиня Ліз Кох.
Попри свою назву цей м’яз знаходиться не там, де й начебто душа – не в грудях, а в… попереку, точніше, тягнеться від поясниці вглиб через черевну порожнину до внутрішньої частини стегон – він єдиний з’єднує хребет з ногами.
Ліз Кох, як і фахівці східної медицини, аюрведи, йоги запевняють, що цей м’яз відповідає не лише за наші рухи, поставу, гнучкість і навіть за здатність легко встати з ліжка. Він, як надважливий нервовий зв’язок верхньої і нижньої частин тіла, дуже впливає й на наші емоції – славнозвісні «метелики» літають саме в животі, в огорнутій цим м’язом порожнині, і саме туди «все опускається», коли ми хвилюємося, лякаємося чи страждаємо.
Чим здоровіший цей м’яз – без напружень і затисків, з хорошим кровообігом і розтяжкою, тим частіше у нас літають ті метелики і тим рідше «все опускається».
На жаль, у більшості з нас – в кого сидяча робота, хто часто повторює «я вся на нервах», ледь встає зранку з ліжка і часто матюкається за кермом , «м’яз душі» однозначно не в нормі. Ліз Кох пропонує цілу йога-гімнастику на розтягування і його «розробку», а для вічно занятих і лінивих має кілька простих вправ, одне навіть за робочим столом.
Сядьте на стільці рівно, сідниці підтягніть до спинки крісла, аж впріться в неї, стопи поставте на підлозі паралельно одна одній і тепер повільно нахиліться корпусом тіла вперед так, щоб грудьми лягти на свої ж коліна, голову і руки опустіть вниз до підлоги і кінчиками пальців повільно тягніться вперед, розтягуючи спину, хребет, а з ними і «м’яз душі». І так старайтеся розтягуватися постійно – хоча б перед кожною кавою.
Між спинкою крісла і поясницею Ліз Кох (і не лише вона) радить взагалі покласти валик, скручений з шалика або пледу чи маленьку «дорожну» подушку, особливо автомобілісткам під час руху, щоб зменшити прогин у хребті і, відповідно, зайве напруження в попереку.
А коли прийдете додому ввечері, дайте своєму «м’язу душі» десять хвилин релаксу: ляжте… на підлогу! Два знайомих усім рухи (дивіться на нашу світлину):
Але не кваплячись і не зважаючи на «мам, а коли вечеря?» або «кохана, де мої капці?». Нехай почекають, поки мама впіймає метеликів у свій «м’яз душі» 🙂