Журнал Time присвятив українським мамам репортаж до Дня матері
Він називається «Портрети українських матерів часів війни та дітей, яким виповнився за цей час рік»
Він називається «Портрети українських матерів часів війни та дітей, яким виповнився за цей час рік»
Одне з найвідоміших видань світу, журнал Time, розповіло про чотирьох українських жінок, які стали мамами у перші місяці повномасштабної війни, й гінекологиню з Чернігова, яка допомагала породіллям під обстрілами. Журнал присвятив свій репортаж до українського Дня матері й проілюстровав його щемливими фото Сергія Коровайного (@serhikorovayny).
«У неділю Україна відзначала свій другий День матері від старту повномасштабного вторгнення росії, – зазначається на початку репортажу Time. – Для багатьох сімей цей день став не стільки святом, скільки нагадуванням про те, що породила війна: смерть, руйнування та розділені сім’ї. А для українських жінок, які стали матерями під час війни, це все, що вони будь-коли знали».
Олена Мохонько, акушерка пологового будинку в Чернігові, допомогла з’явитися на світ аж 70 немовлятам на місяць з початку війни минулого року. Як лікарка, вона відчувала свій обов’язок залишитися у місті, попри небезпеку, з якою зіткнулася вона та її родина. «Мені довелося йти на роботу, тому що я лікар, який присягнувся допомагати іншим», — каже вона. — Найбільше, що я люблю у своїй роботі, бачити сльози радості тата, коли він вітає свою дитину у цьому світі».
Лише за тиждень від моменту російського вторгнення Олена Мохонько допомогла чотирьом українкам народити немовлят, а в березні цього року – відсвяткувати перший день народження їхніх дітей. Вона говорить, що матері та діти, чиї портрети зафіксував фотограф Сергій Коровайний, уособлюють силу та стійкість української жінки. «Вони справжні героїні», — каже вона.
За даними Фонду народонаселення ООН, агентства ООН з питань сексуального та репродуктивного здоров’я, минулого року в Україні народилося 195 000 дітей.
Ніна, одна з чотирьох пацієнток Мохонько, народила доньку Юлю в коридорі лікарні. На той час це було відносною розкішшю, згадує вона. Коли на лікарню посипалися ракети, жінок довелося спустити в підвальне бомбосховище. «Це був просто жах, — каже Ніна. — Немовлята плакали, жінки народжували».
Інша пацієнтка, Катерина, тієї ж ночі в бункері народила доньку Софію. «Ми провели перші години її життя під землею, — згадує вона. Хоча її з донькою виписали наступного ранку, те, що чекало їх за стінами лікарні, не було інакшим. Катерина розповідає, що три дні ховалася в підвалі сестри з немовлям, без тепла, світла та води.
«Найбільше я боялася, що на нас скинуть бомбу», — каже Марина, яка народила доньку Діану в коридорі лікарні тієї ж ночі, що й Ніна та Катерина. — На щастя, обійшлося».
В житті Ірини, яка народила доньку Амелію за допомогою кесаревого розтину в шафі, перетвореній на імпровізовану операційну, війна вже залишила незгладимий слід. Буквально за два дні до народження Амелії її чоловік Сергій загинув, захищаючи рідне місто. «Амелія стала моїм порятунком, — каже Ірина.
Також Time у репортаж про українських мам додав вражаючі кадри, як Ніна з дітьми спускаються у підвал їхнього будинку, де вони ховалися від бомбардувань у Чернігові, як обстрілами зруйновані будівлі у центрі Чернігова, дитячий майданчик у снігу і як матусі в умовах війни намагаються створити свято своїм діткам. Віримо, що наступні дні народження вони відзначатимуть вже у мирній, квітучій Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: