Боротьба з COVID-19 по-жіночому
Шість президенток протидіють епідемії і перевершують лідерів-чоловіків
Шість президенток протидіють епідемії і перевершують лідерів-чоловіків
Від Ісландії до Тайваню, від Німеччини до Нової Зеландії, від Данії та Фінляндії – жінки-президентки цих держав демонструють міжнародній спільноті, як успішно долати виклики у боротьбі з COVID-19. Нещодавно у Forbes і The Guardian вийшов матеріал про них, точніше, про приклади справжнього лідерства в умовах пандемії коронавірусу та в час світової кризи.
Центр досліджень економічної політики і Всесвітній економічний форум провели дослідження на основі гендерного фактора, порівнявши кількість випадків захворювання і смертей з початку триваючої пандемії COVID-19. Результати підтвердили, що країни, керовані жінками, в цілому більш успішні в боротьбі з епідемією.
Український Жіночий Конгрес підготував для україночок стислий переклад – прочитали і позаздрили ісландцям, тайванцям, данцям: їхні лідерки справді вчать рішучості, правді, важливості використання технологій та… любові.
Серед перших і найшвидших відповідей на COVID-19 були дії Цай Інг-Вень, Президентки Тайваню. Ще в січні, при перших ознаках нової хвороби, вона ввела 124 заходи для блокування розповсюдження пандемії. Як наслідок, Тайвань не заявляв про нові випадки коронавірусу з 12 квітня, за новими даними The Wall Street Journal. Зараз вона надсилає 10 мільйонів захисних масок для обличчя в США та Європу.
Прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінд Ардерн також відреагувала миттєво, запровадивши самоізоляцію для людей, які в’їжджають до Нової Зеландії, коли в усій країні було всього 6 випадків хвороби, і незабаром після цього зовсім заборонила іноземцям в’їжджати.
Ангела Меркель, канцлерка Німеччини, від самого початку пандемії була чесною і відверто сказала своїм громадянам, що це серйозна загроза і може заразити до 70% населення. «Це серйозно, – сказала вона, – сприйміть це серйозно». Вона так і зробила. Тестування розпочалося від самого початку поширення вірусу. Таким чином, Німеччина перестрибнула через фази заперечення, гніву та недоброзичливості, які ми бачили в інших місцях.
Ісландія, під керівництвом прем’єр-міністерки Катріни Якобсдоттір, пропонує безкоштовні тести на коронавірус для всіх громадян країни, і стане ключовим прикладом дослідження реального рівня поширення та летальності COVID-19. В той час, як у більшості країн обмежене тестування для людей із симптомами, в Ісландії вже проведено тестів у п’ять разів більше, ніж у Південній Кореї.
До слова, опитування громадської думки показали, що у Катрин Якобсдоттір був найвищий рейтинг довіри серед усіх ісландських політиків. Вона також займає екосоціальні та феміністичні позиції.
Санна Марін стала наймолодшою у світі главою держави (34 роки), коли її обрали минулого грудня на пост Президентки Фінляндії. Лідерка зробила ставку на використання соціальних медіа, як ключових агентів у боротьбі з коронавірусною кризою. Зрозумівши, що не всі читають пресу, у Фінляндії почали запрошувати впливових людей різного віку розповсюджувати інформацію на основі фактів про управління пандемією.
Читайте також: Жінки в науці: без них не було б GPS і людини в космосі
У прем’єр-міністерки Норвегії Ерни Солберг була новаторська ідея використовувати телебачення для безпосереднього спілкування з дітьми своєї країни. Вона будувалась на короткій трихвилинній пресконференції, яку провів прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен на кілька днів раніше. Солберг провела спеціалізовану пресконференцію, на яку не пускали дорослих. Вона відповідала на запитання дітей з усієї країни, витрачаючи час, щоб пояснити, чому це нормально лякатися. Оригінальність та очевидність ідеї захоплює.
«Наші результати ясно показують, що жінки-лідери реагували більш швидко і рішуче перед обличчям потенційних смертельних випадків», – сказала The Guardian Супрія Гірікіпаті, одна з дослідниць. – Майже у всіх випадках вони вживали заходів раніше, ніж лідери-чоловіки при аналогічних обставинах. Це, безумовно, допомогло врятувати життя, про що свідчить значно менша кількість смертей в цих країнах”.
Читайте також: Піти в монастир: як столичні кралі стали послушницями