Нумо, дівчата, побавимося в психологів і досвідчених комунікаторок 🙂 Прочитали на work.ua перелік фраз, які видають вашу (нашу, будь-чию) невпевненість. Ясна річ, коли вони повторюються постійно, а не раз і доречно.

«Вибачте», «Перепрошую», «Ще раз пробачте» – навіть тоді, коли ні в чому не винні. Фрази свідчать про низьку самооцінку і позицію жертви.

«Напевно», «Може бути», «Якщо я не помиляюся» – за ними криється страх перед помилкою і бажання наперед її виправдати, перестрахуватися. Людина, яка контролюєте ситуацію, так не чинить.

«Можна?» – просять дозволу на кожну дрібничку або в глибокому дитинстві, або від повної залежності й підпорядкованості. Або від бажання нарешті почути у відповідь принизливе «Не можна». А це вже якесь садо-мазо 🙂

«От я дурепа», «Що ж я така немудра!» – сказані жартома або маніпулятивно (щоб навмисно «увімкнути дурепу») – ще пів біди, на вашій совісті. Але повторювані постійно і цілком серйозно – це вже самознецінення. І це проблема…

«Ой, ви мені лестите», «Вам здається, я не…», «Та я така ж як усі» – говорять про невміння приймати компліменти, применшення своїх досягнень. Замість того, щоб впевнено і з вдячністю приймати похвалу.

«Я не вмію», «Не зможу», «Я не впораюся, я ніколи такого не робила» – говорять про сумніви у собі, про страхи. І зрештою, це нормально. Але колись ви й ходити не вміли, лічити, читати, складати звіти за 5 хвилин і користуватися фейсбуком. А зараз он як вправно посеред робочого дня читаєте «Українок». Усьому навчилися ж? 🙂

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: