на правах реклами

Ми, українки, завжди прагнемо бути доглянутими, але нинішні обставини накладають свої обмеження і дедалі частіше змушують нас переходити з салонних процедур на домашні. Особливо це торкнулося фарбування волосся: значна частина жінок зараз намагається фарбуватися самостійно і, будемо відверті, не завжди вдало. Комусь бракує досвіду, комусь – знань з колористики, хтось звик до салонних відтінків і не може підібрати альтернативу, а в когось побільшало сивини, і фарба її «не бере».

Ми в редакції «Українок» – не виключення, маємо зараз ті ж проблеми. Тому й склали список найтиповіших і звернулися до фахівців відомого італійського виробника фарб RightColor.

ПРАВИЛЬНА ФАРБА

Чому ми звернулися саме до RightColor? Бо це той випадок, коли назва відповідає наповненню – дійсно «правильна фарба». Це професійні засоби для фарбування, з якими працюють провідні українські салони, але при цьому ними можна фарбуватися й самостійно.

Окрім того, RightColor має широку палітру кольорів – аж 105 пігментованих відтінків і якісний склад, який робить фарбування безпечним, стійким і, відповідно, приємним. Ці крем-фарби також:

  • збагачені кератином, аргановою олією та кофеїном, що надають волоссю не тільки блиск і насичений колір, а й здоровий вигляд;
  • гарантують 100% зафарбовування всієї сивини, адже містять якісні пігменти;
  • відрізняються зниженим вмістом аміаку, а це зумовлює делікатний вплив на шкіру і волосся.

З огляду на ці чинники й треба вибирати фарбу, якщо цікавить якісний результат. Також фахівці RightColor радять тим, хто вибирає фарбу самостійно, запам’ятати ще три базові поради:

  • жінкам зі щільним волоссям варто обирати фарби італійських виробників, вони спеціалізуються саме на такому типі.
  • жінкам з тонким волоссям потрібно обирати м’якші фарби з великим вмістом гілауронової кислоти практично від усіх європейських брендів.
  • усім, незалежно від типу волосся, треба звертати увагу на склад фарби: у її вмісті обов’язково мають бути кератин (його відсоток за європейськими нормами вказується на пакуванні) та органічні олії – арганова або макадамії.

Кожна жінка знаходить «свою» фарбу шляхом спроб і помилок, однак, зазначають у RightColor, краще все-таки раз витратитися на професійного майстра – не модного, розкрученого, а того, хто має дійсно хороші реальні відгуки.

Бажано, щоб саме майстер підібрав якісну фарбу, вдалий відтінок і порадив, як потім уникнути типових проблем фарбування

До і після фарбування сивини засобами RightColor
ПРОБЛЕМА №1
Погано зафарбовується сивина

Ми часто «звинувачуємо» в цьому фарбу. Насправді ж причина – у неправильно підібраних фарбах і пропорціях. Щоб зафарбувати сивину, потрібні три засоби:

  • фарба для сивини – вона має кодування Х.0, краще Х.00 на пакуванні. Х – перша цифра – це номер натурального тону, який плануєте отримати при фарбуванні;
  • фарба для відтінку – залежно від бажаного відтінку (холоднішого чи теплішого) вона має кодування Х.АВ. Х – перша цифра така ж, як на фарбі для фарбування сивини, цифри після крапки – це нюанс відтінку, який ви бажаєте отримати при фарбуванні;
  • окислювач.

При цьому фарби потрібно змішати у пропорції 1:1, а потім поєднати цю суміш з окислювачем теж у пропорції 1:1. Хоча на всіх професійних фарбах вказана пропорція 1:1,5, позаяк вони розраховані на фарбування, а не зафарбовування сивини. Для сивини все ж оксид і фарбу краще змішувати навпіл.

ПРОБЛЕМА №2
Волосся зафарбовується нерівномірно: коріння або кінчики світліші чи темніші

Причини нерівномірного фарбування різні: особливості власного кольору волосся, наявність сивини, неправильно підібрана фарба чи змішані відтінки. Наприклад, якщо брати волосся із сивиною, то брюнетці, щоб його зафарбувати, достатньо 3% окислювача, а білявці (якій все-таки необхідно освітлювати більшу частину коренів) потрібен окислювач 9% або 12%.

Якщо волосся зафарбувалося «смугами», то краще звернутися до професійного колориста у салоні – він зможе вирівняти колір, правильно змішуючи тони й оксид. Самотужки цього не зробиш.

Але якщо нерівномірність не критична, можна спробувати виправити її самостійно. Треба бути готовими, що це буде витратніше, ніж звичайне фарбування. Адже потрібно взяти:

  • один відтінок фарби, максимально близький до рідного;
  • два різновиди оксиду: для фарбування коренів (3,6%) і для фарбування вже неодноразово фарбованого волосся (1,5%).

При цьому фарбу на коренях треба тримати довше, а по довжині волосся – лише 15-20 хвилин, щоб його не зіпсувати

Нерівномірне фарбування і результат його вирівнювання засобами RightColor
ПРОБЛЕМА №3
Фарбується не тільки волосся, а й шкіра

Якісна фарба на шкірі не залишається. У цьому перевага крем-фарб RightColor: вони не фарбують нічого, крім волосся. Якщо ж фарба залишилася на лобі, скронях, шиї, то можна скористатися змивачами. А ще краще перед фарбуванням змастити ділянки навколо волосся жирним кремом або вазеліном.

ПРОБЛЕМА №4
Фарба не тримається довго

Зазвичай причина – у щільності волосини. Якщо волосся жорстке, темне (так зване азійське), фарба проникає недостатньо глибоко і через це швидко вимивається. Зарадити цьому можна, закріпляючи фарбувальні пігменти за допомогою:

  • маска після фарбування. Вона закриває кутикулу волосини, залишаючи фарбу всередині й роблячи волосся більш гладким. У RightColor для цього призначена маска «Після фарбування», яка ідеально захищає структуру волосся та доглядає за ним;
  • шампунь, кондиціонер і бальзам для фарбованого волосся теж пролонгують дію фарби;
  • термозахист – він дозволяє утримати фарбу і захистити волосся. RightColor має для цього універсальний продукт – “10 в 1 мультиінтенсивний крем”. До речі, сушіння феном також необхідне після фарбування: під час термічної обробки закривається кутикула, що теж дозволяє утримати колір у волоссі.

Перетримувати фарбу, щоб досягти стійкого кольору, не варто: чим довше ви тримаєте фарбу, тим сильніше підсушуєте волосся, відповідно, тим більше часу знадобиться, щоб закрити кутикулу

До і після фарбування білявки засобами RightColor
ПРОБЛЕМА №5
Колір блонд віддає зеленим чи жовтим відтінками

Волосся у білявок має різний природний пігмент. І кожна фарба, кожного бренду базується на певному підтоні: зеленому, як, скажімо, фарби RightColor, або на синьому, синьо-зеленому. Підтон фарби можна визначити на палітрі – колористичному колі.

Щоб отримати потрібний тон, необхідно змішати певні відтінки або скористатися бустером – синім, фіолетовим, червоним. Це не фарби для волосся, це ті пів крапельки, які вирівнюють підтон. Але щодо дозування бустера краще все ж порадитися з майстром-колористом.

І взагалі, тільки майстер-колорист знає, як уникнути перелічених проблем при фарбуванні. Якщо зараз немає змоги постійно обслуговуватися в салоні, то варто хоча б проконсультуватися у фахівця: підібрати з ним фарбу, занотувати пропорції і потім вже певний час фарбуватися самостійно вдома.

RightColor, до речі, співпрацює зі Школою перукарської майстерності та з багатьма українськими салонами – фарбу чи пігмент можна замовити просто на місці або ж на сайті бренду

На сайті RightColor взагалі можна придбати все, що потрібне для колорування та догляду за волоссям: прямі пігменти «BE BRIGHT», ідеальні для освітлення, фарбування і тонування волосся; оксиди, які видаляють або змінюють природний пігмент; відбілювачі, котрі приховують жовтизну й освітлюють волосся; доглядову лінійку та стайлінгові засоби.

Із засобами RightColor професійний догляд і фарбування доступні навіть удома.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: