Школа безпеки від “Антошки”: знання, що рятують життя
Ті з батьків, хто вже відвідав заняття, у захваті: це дійсно важливо, влучно, вчасно
Ті з батьків, хто вже відвідав заняття, у захваті: це дійсно важливо, влучно, вчасно
Цьогоріч до Дня захисту дітей дитячі магазини «Антошка» відкрили Школу безпеки для батьків, адже захист дітей – головне наше завдання, особливо зараз. За тиждень від старту навчання вже пройшли перші заходи, є перші відгуки й враження. І це точно варто того, щоб цим поділитися.
1 червня відбулися заходи в «Антошці» в Одесі, в «Роксолані» у Львові, у Харкові. Трохи згодом – у Києві та Дніпрі. Дитячі психологи провели лекції, також був тренінг від FAST,найбільшого в Україні провайдера навчання з першої домедичної допомоги. І все це дійсно важливо, влучно, вчасно.
Так, на тренінгу від FAST навчали, як робити дитині серцево-легеневу реанімацію: кожного учасника підвели до манекену, який повністю копіює організм дитини, щоб він відпрацював на ньому алгоритм дій.
«Мені дуже сподобалася і подача, і сам формат, – ділиться враженнями Андрій Березюк, батько двох дітей 8 та 11 років. – Я прийшов найперше для того, щоб дізнатися, яка допомога може бути надана в екстрених ситуаціях. Це дуже важлива тема, і дуже розлога – ми бачимо лише верхівку айсберга. До того ж ця інформація доволі складна, її важко відформатувати, умовно кажучи, під людей з вулиці, не надто знайомих з медициною і анатомією. Але базові, чіткі й зрозумілі алгоритми дій в екстрених ситуаціях нам все-таки надали, і це круто. Дуже сподобалося, як це подавалося: був блок теоретичної інформації, потім – зворотний зв’язок, далі – практика. Не було залипання на якихось деталях, був чіткий регламент. Водночас не було й сухого, формального підходу: відчитали – і бувайте. Це був чудовий баланс регламенту й душевності. І я дуже вдячний за можливість отримати такі важливі знання».
Дуже корисними були й зустрічі з психологами – фахівці розповідали дуже прості, практичні речі, яких, втім, ми самі їх не розуміємо. Наприклад, як важливо не мовчати, коли дитина злякалася – навіть мовчання дорослого є стресом, і це треба пояснювати. Як і те, скажімо, що до військових не варто підходити зі спини.
Психолог Наталія Волошина, яка проводила лекції, зазначила, що батьки були включені у спілкування, ставили питання, навіть гострі й незручні, й разом вони шукали відповіді на них.
Було живе спілкування з батьками, кілька пар зацікавилося безкоштовними психологічними тренінгами, які б вони могли пройти надалі
«Все було чудово організовано: ми отримали наочні матеріали, було зручно сидіти, був гарний звук, – додає Тетяна Петренко, мати 5-річної доньки. – Психолог розповідала, як допомагати малюкам у стресових ситуаціях, а це дуже актуально для батьків зараз – діти можуть бути в стресі щодня. Я записала для себе тези: як на це реагувати, як контейнувати дитячі емоції, щоб вони не руйнували психіку. Ще була дуже цікава практика, про яку я не знала, «Три «так»: коли дитина перебуває в істериці, щоб вивести її з цього стану, варто поставити три питання, на які вона зможе відповісти «так». Так ми гасимо емоції і вмикаємо розум, отже, дитина заспокоюється, і можна поговорити про те, що ж призвело до такої ситуації. Була дуже активна авдиторія, батьки ставили багато питань. Поки ми займалися, аніматори гралися з дітьми, їм теж дуже сподобалося: вони ліпили, малювали. Це дозволило сконцентруватися на лекції і не хвилюватися за них».
Правильна атмосфера дійсно багато важить: коли на кожному заході присутня невелика кількість людей, а діти під наглядом аніматорів знаходяться зовсім поруч, батьки можуть бути спокійними й зосередженими на головному – заради чого, власне, прийшли. Люди приходять, і це дуже важливо.
Важливо й те, що потім вони діляться цінною інформацією з друзями, які мають дітей, і у них також виникає бажання відвідати ці заходи – саме так працює сарафанне радіо
Тож початок вже є, і він дуже крутий. Кажуть, зараз люди втомилися від війни і хочуть від неї дистанціюватися, уникати згадок про будь-що, з нею пов’язане. Даремно: сховатися від війни неможливо. І ті батьки, що вже прийшли у Школу безпеки, певні, що це дуже правильне рішення. Вони відчувають, що стали більш підготованими, більш сильними.
Хто ще не прийшов, неодмінно приходьте!