Два насичені дні, понад 50 спікерів та спікерок, 6 дискусійних платформ, а також спеціальні події, інтерв’ю та трансляція усіх подій Конгресу наживо – все це про 7-й Український Жіночий Конгрес «Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови».

Під час першого дня 7-го Українського Жіночого Конгресу відбулися тематичні дискусії щодо ролі жінок у політиці як на центральному, так і на регіональному рівнях. Обговорювали розвиток жіночого підприємництва і адаптацію освітніх процесів до нових реалій.

У другий день Конгресу дискусії стосувалися участі жінок у процесах безпеки, міграції, репродуктивних прав захисників і захисниць, реабілітації та реінтеграції ветеранів і ветеранок.

«Я хочу виділити декілька суттєвих змін (які вже відбулися) у темі гендерної рівності. Скасовано список з понад 450 заборонених для жінок професій. Ухвалено закон про рівні права і можливості для чоловіків і жінок при проходженні військової служби. Встановлено ґендерні квоти у виборчих списках партій на рівні 40%. Прийнято Стратегію подолання гендерного розриву у заробітних платах. Це ті досягнення, якими можна і треба пишатися! І ми не маємо наміру зупинятися», – сказала співзасновниця УЖК, віцеспікерка Олена Кондратюк.

Особливу увагу організатори Конгресу відводять освітній платформі. «Найцінніший капітал будь-якої нації – капітал людський. Від того, якими ми виростимо дітей, залежить майбутнє всієї країни. Саме тому ми формуємо візію і в освітньому напрямку», – зазначила співзасновниця Конгресу Світлана Войцеховська.

«Щорічні Українські Жіночі Конгреси – це прекрасна нагода ділитися досвідом, – зауважила співзасновниця УЖК, народна депутатка Марія Іонова. – Сьогодні ми почули щирі і справжні історії від тих жінок, які нечасто потрапляють на телеекрани, але які насправді тримають життя України на своїх плечах. Місцеві депутатки, власниці релокованих бізнесів. Звичайні жінки роблять надзвичайні речі».

Уперше в історії України на Конгресі було вручено відзнаку за жіноче лідерство. За визначні досягнення у сфері розвитку гендерної рівності та жіночого лідерства відзнаку імені Мері О’Хейген отримала лікарка й волонтерка Наталя Лелюх.