Ганна Третьякова з Донецька і дуже добре знає, що таке війна. Зараз, як багато українок, вона далеко від рідного дому і, як ніколи, потребує підтримки. І саме обійми – найтепліша форма її прояву. Вони й підштовхнули Ганну з партнерами створювати подушки, які б огортали, заспокоювали, дарували відчуття безпеки.

Перетворити ідею на бізнес допомогла програма Ukrainian Women Entrepreneurs Hub (UWE Hub), створена громадською організацією «Центр «Розвиток КСВ» для жінок в Україні та за її межами, які мають власну справу чи планують її розпочати. Після навчання Ганна та її Spoonki навіть отримали індивідуальну стратегічну сесію від Еммануеля Льове, IT-консультанта, судді міжнародних IT-конференцій, ментора та співзасновника компанії Emervill з Франції.

Улюблена справа

Почалося з того, що разом з бізнес-партнеркою я купляла конопляні полотна на Сумщині та Полтавщині, робили на них авторський друк, а потім шили подушки та сумки.

Минулого року ми потрапили на виставку ECO-Expo з нашими продуктами і отримали багато відгуків, хоча на самій виставці була переважно не наша цільова аудиторія. Там ми зрозуміли напрямок розвитку, але вирішили, що будемо змінювати концепцію проєкту, і поставили все на паузу.

Під час перерви в бізнесі я виготовляла дитячу постільну білизну з унікальним принтом з конопляної тканини. Зараз вже розумію, що не мала уявлення, яку проблему мала б вирішувати моя бізнес-ідея. Зараз немає проблеми придбати екологічну сумку, брендову чи будь-яку іншу, вибір дійсно великий. А от гарної дитячої постільної білизни на ринку дійсно бракує. Проте і на неї люди не хочуть витрачати великі кошти, тому що, по-перше, діти виростають, а по-друге, екосвідомість у нас досі не є чимось сталим і загальноприйнятим.

Текстиль – моя пристрасть уже багато років. Проте я не мала системного підприємницького підходу

Нагальна потреба

Через місяць після початку вторгнення мені зателефонувала знайома і сказала, що має ідею продукту, який дозволить вийти на ринок і вирішить досить гостру проблему – психоемоційне розвантаження дітей. Ішлося про подушки-обіймашки, які не є надто поширеними в Україні, хоча на ринку представлені. Тож ми вирішили зосередитися на цьому бізнес-напрямку, бо принаймні наші діти відчули війну на собі і однозначно потребують обіймів. Так з’явився Spoonki.

Багато знайомих радили розглянути іншу країну для виробництва подушок, але для нас саме made in Ukraine є найважливішою цінністю продукту. Більше того, коли ми проводили опитування серед потенційних клієнтів щодо країни виробництва, 100% респондентів відповіли, що для них це дуже принципово.

Споживачі не хочуть подушки виробництва Штатів, Азії, Німеччини тощо, вони хочуть українське

Без обмежень

Усі обмеження існують лише в нашій уяві. Немає нічого, що може вас обмежувати, єдиний, хто може – це ти сама. UWE Hub мене тим і зачепив, що не мав обмежень щодо учасниць: будь-хто, навіть жінка, яка не має гігантського досвіду та особливих успіхів у бізнесі, мала змогу взяти участь у програмі нарівні з усіма. Єдине, що потрібне, бажання розвивати власну справу, незалежно від її етапу.

Зараз Spoonki на етапі тестування: з’ясовуємо, наскільки дітям комфортно взаємодіяти з подушкою-обіймашкою, чи стали вони більш врівноваженими, чи почуваються більш захищеними. Саме для цього ми шукаємо дитячих психологів та ортопедів, аби впевнитися, що наш товар абсолютно безпечний для дітей віком 4-12 років. Впевнена, маленькі українці потребують більшої кількості обіймів сьогодні!

Дівчата, зараз ви, як нещодавно Ганна Третьякова, маєте можливість навчитися будувати свій бізнес – незабаром стартує друга програма навчання UWE Hub. Про умови читайте тут або ж одразу переходьте на форму для реєстрації за посиланням. UWE Hub не обмежуватиметься навчальною онлайн-програмою, а також розвиватиме спільноту жінок-підприємиць з України, організовуватиме відкриті онлайн-лекції, нетворкінгові події та мастермайнди і офлайн івенти в різних країнах Європи для українок.