Три українки, 18-річна Софія Терещенко, 17-річна Анастасія Феськова та 17-річна Анастасія Демченко, нещодавно були відзначені премією миру за розробку двох додатків для дітей-біженців. Про це повідомила міжнародна організація, яка займається наданням допомоги та захисту дітей KidsRights Foundation.

Дівчата разом працювали над мобільним додатком після вторгнення росії в Україну. Самі ще діти, вони були шоковані історіями інших дітей, які були змушені стати біженцями або перетинати кордон без батьків.

Їм вдалося створити два додатки, які вже доступні для завантаження з App Store.

Перший, «Refee», призначений для дітей віком від 4 до 11 років. Він допомагає знайти всю необхідну інформацію, коли діти прибувають у нову країну. Це охоплює перші кроки, а також поради щодо спілкування, щоб вони могли отримати доступ до основних потреб – таких як безпека, їжа, притулок.

Другий, «SVITY», орієнтований на молодих людей від 16 років, які намагаються інтегруватися в новій країні. Він сприяє спілкуванню між дітьми-біженцями та дітьми з приймаючих громад.

Наразі 43,3 мільйона дітей стали біженцями через конфлікти та насильство у всьому світі, що становить 40% усіх біженців. Міжнародна дитяча премія миру, найважливіша молодіжна нагорода, є ініціативою міжнародної організації захисту прав дітей KidsRights.

За матеріалами https://suspilne.media/