ВВС опублікували список зі 100 жінок з усіх куточків світу, які надихають та впливають на світ у 2023 році. Серед них – правозахисниця Амаль Клуні, голлівудська кінозірка Америка Феррера, ікона фемінізму Глорія Стайнем, колишня перша леді США Мішель Обама, власниця косметичної компанії Худа Каттан і футболістка, володарка «Золотого м’яча» Айтана Бонматі. А також чимало жінок-екоактивісток, які допомагають боротися з кліматичними змінами.

Україну в проєкті «100 жінок-2023», який ВВС робить щороку, представила письменниця Оксана Забужко. Вона є авторкою понад 20 літературних творів і одною з найвидатніших письменниць, поетес та інтелектуалок України. Книги Забужко перекладені 20 мовами й відзначені безліччю національних та міжнародних нагород, серед яких – літературна премія Центральної Європи «Ангелус», Національна премія України імені Тараса Шевченка (за заслуги у гуманітарній сфері) та орден Почесного легіону Франції.

Також у списку ВВС є ще дві українки. Це Ірина Ставчук, радниця з питань кліматичної політики й провідна експертка з кліматичної політики, яка нещодавно почала співпрацю з незалежним філантропічним рухом «Європейський кліматичний фонд» щодо опіки українськими програмами, спрямованими на розробку екологічно чистих і стійких до зміни клімату рішень для повоєнного відновлення країни.

А також Олена Розвадовська, захисниця прав дітей. Вона є засновницею благодійного фонду «Голоси дітей», який надає психологічну підтримку дітям, що постраждали внаслідок бойових дій. Нині там працюють понад 100 психологів у 14 центрах, є також безкоштовна гаряча лінія. Також Олена брала участь у роботі над документальним фільмом «Будинок зі скалок» про дитячий притулок, який є у списку номінантів на «Оскар-2023», і разом із своєю командою видала книгу «Війна голосами дітей».

За матеріалами ВВС Україна.