Наразі фестиваль представив постер, на якому зображена Анна Стен – уродженка Києва, яка була популярна в 1920-1930-х роках у радянському союзі, Європі та США. Її часто називають першою голлівудською акторкою українського походження. А також анонсував першу з секцій, що складатимуть програму цьогоріч – українську ретроспективну програму, що покаже добірку знакових стрічок національної кіноспадщини.

Вже другий рік поспіль фестиваль знайомить із класикою вітчизняного кіно. Цьогоріч програма української ретроспективи має назву «Жіноча роль» і присвячена легендарним акторкам різних епох, зокрема тим, які стали іконами українського кіно – глядач побачить Наталію Ужвій, Ларису Кадочникову, Людмилу Єфименко, Ольгу Сумську, Раїсу Недашківську та інших.

«Ця програма – чудова можливість подивитися, як протягом останнього сторіччя змінювалася акторська гра, жіночі персонажі та ставлення до них. Ця секція також дає змогу поглянути, як соціокультурні стереотипи знаходили відображення на великому екрані, та як зі зміною епох змінювалося місце жінки на екрані та поза ним», – говорить Станіслав Битюцький, кінознавець Довженко-Центру й один із кураторів Київського тижня критики.

Добірка охоплює шість стрічок від 1928 до 1992 року: «Джальма» (1928) режисера Арнольда Кордюма поверне глядачів у еру німого кінематографа, «Прометей» (1935) режисера Іван Кавалерідзе вільно переосмислить творчість та біографію Тараса Шевченка,  «Квітка на камені» (1962) режисерів Анатолія Слісаренка і Сергія Параджанова розкаже історію кохання у невеликому шахтарському містечку, «Вечір на Івана Купала» (1968) режисера Юрія Іллєнка, натхненний творчістю Миколи Гоголя, «Лісова пісня. Мавка» (1981) теж Юрія Іллєнка, екранізація драми-феєрії Лесі Українки, «Голос трави» (1992) режисерки Наталі Мотузко, містична драма за мотивами оповідань Валерія Шевчука.

Нагадаємо, що Київський тиждень критики – міжнародний фестиваль арткіно, кураторами якого виступають українські кінокритики та кінокритикині: співзасновниця Спілки кінокритиків України, критикиня, редакторка Дарія Бадьйор, кінознавець і режисер, керівник науково-програмного відділу Довженко-Центру Станіслав Битюцький, колумніст і автор видань LB.ua й DTF Magazine Сергій Ксаверов і кінокритикиня, лекторка курсу про кіно в «Культурному Проекті», кураторка кінозалу в онлайн-кінотеатрі SWEET.TV Анна Дацюк. У 2023 році фестиваль відбудеться всьоме.

Програма Київського тижня критики складатиметься з кількох секцій: окрім програми «Жіноча роль» на фестивалі покажуть міжнародну програму з гітами головних світових кінофестивалів, тематичну ретроспективу культової кінокласики та програму «Фокус» (добірка нових картин з України та іншої фокусної країни, сформована селективною комісією кінокритиків обох країн). Традиційно в межах події відбудеться нагородження Премією «Кіноколо».