Фото Лариси Андрійчук

Виявляється, вишивати можна навіть бактеріями! Як уміючи. Саме завдяки вишивці, вирощеній з бактерій на хромогенному середовищі, українська бактеріологиня Руслана Таранюк здобула перемогу у професійному конкурсі мікробіологів. Про це розповіла журналістка Лариса Андрійчук у медіа “Район Медицини“.

Конкурс щороку проводить громадська організація «Школа клінічного мікробіолога» (School of Clinical Microbiologist). Він присвячений Міжнародному дню мікроорганізмів, який відзначають 17 вересня, адже саме цього дня 1683 року голландський вчений Антоні ван Левенгук вперше побачив мікроорганізм у мікроскоп.

Бактеріологиня Руслана Таранюк керує відділенням клінічної мікробіології з відділом цитогенетики Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання захисту материнства й дитинства. І дійсно надихається своєю справою, що дає поштовх до такої творчості: «Бактеріологію я дуже люблю. Вважаю, що людина, яка не любить свою професію, не має нею займатись: результатів, вершин можна досягнути лише захоплюючись своєю справою».

Бактеріологиня Руслана Таранюк на робочому місці. Фото Лариси Андрійчук

«Вишиванка – культурний код України, тож у мене виникла ідея на конкурс малюнку зробити вишивку бактеріями на хромогенному середовищі», – розповідає пані Руслана

Різновиди вишивок бактеріями. Фото Лариси Андрійчук

«Для цього треба враховувати, як і на якому хромогенному середовищі, яким кольором буде рости той чи інший мікроорганізм. Спочатку необхідно підготувати ескіз, за яким вже робиться малюнок. Ідея використати вишиванку – це і патріотичний посил, і можливість використати для творчості саме ті середовища, які ми застосовуємо в роботі. Хотілося продемонструвати, що навіть на такому вузькоспеціалізованому середовищі, як стрептококи групи В, можна зробити цікавий малюнок».

Руслана Таранюк зробила вишивку бактеріями у хромогенному середовищі. Це живильне середовище для ідентифікації різних груп мікроорганізмів, щоб потім призначити правильне лікування. У своїй роботі пані Руслана зазвичай використовує його для визначення стрептококів групи В, а саме Streptococcus agalactiae. «Цей збудник дуже небезпечний для новонароджених, оскільки викликає хвороби, що загрожують життю маленьких пацієнтів», – пояснює вона.

Вітаємо науковицю із заслуженою перемогою й памʼятаємо, що можливість для творчості є у будь-якій сфері діяльності!