6 березня Український інститут та ООН Жінки в Україні вп’яте назвуть імена лауреаток премії Women in Arts. The Resistance. Премія відзначає здобутки жінок у сфері культури і мистецтва та їх внесок у наближення перемоги, а також вшановує пам’ять мисткинь, які загинули внаслідок російської агресії.

Ювілейна церемонія нагородження Women in Arts. The Resistance відбудеться під гаслом «Допоки не скінчиться буря». З початком повномасштабної війни в Україні, після річної перерви, премія набула нового сенсу, що відображається у присвоєній у 2023 році приставці до назви «The Resistance». Вона символізує опір та стійкість — те, що об’єднало не лише українських мисткинь, але й весь український народ.

Номінантками у семи категоріях стали:

● Жінки в візуальному мистецтві:

Катерина Бучацька, Катерина Алійник, Леся Хоменко

● Жінки в музиці:

Марія Яремак, Джамала, Христина Далецька

● Жінки в театрі:

Оксана Дмітрієва, Інна Фалькова, Юлія Заулична

● Жінки в кіно:

Аліса Коваленко, Марина Врода, Марина Майковська

● Жінки в літературі:

Ярина Чорногуз, Любов Якимчук, Ія Ківа, Олена Герасим’юк, Олеся Яремчук.

● Жінки в культурному менеджменті:

Ольга Гончар, Ольга Балашова, Олександра Коваль

● Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях:

Катерина Яковленко, Ксенія Білаш, Дарка Гірна.

Також під час церемонії відбудеться нагородження особливою відзнакою (Special mention). Це окрема премія, запроваджена у 2021 році для відзначення досягнень жінок, які не є професійними мисткинями, але своєю діяльністю роблять важливий внесок в українську культуру.

Women in Arts – це незалежна премія, яку у 2019 році заснували Український інститут та ООН Жінки в Україні в рамках руху солідарності за гендерну рівність HeForShe. Її мета – привертати увагу до досягнень жінок-мисткинь та популяризувати українську культуру в країні та світі

Лауреаток премії Women In Arts визначають профільні експерти та експертки. Головними вимогами до кандидаток є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання. Оцінювання здійснює експертна рада та журі, до складу яких входять фахівці у сфері культури та мистецтва, представники державного сектору і незалежних інституцій.

З 2023 року оновилися критерії відбору лауреатів – організатори додали до переліку внесок у перемогу, що враховує діяльність у військовій, волонтерській, культурній чи будь-якій іншій сфері, яка безпосередньо наближає перемогу України.