
історія
ЯК ПОДОРОЖУВАЛИ
ЖІНКИ 100 РОКІВ ТОМУ:
путівники, капелюшки
і скрині замість валіз
разом з українським
інтернет-магазином YES Valiza
розповідаємо про подорожі українок
текст
Варвара Мамренко
У європейській культурі подорожі довгий час вважалися чоловічою справою. Однак наприкінці XIX століття цю чоловічу прерогативу почали потрохи переймати жінки. Емансиповані пані насмілювалися вирушати у поїздки без супроводу – для них навіть почали видавати спеціальні путівники.
У подорожі жінки одягали практичні та вільні сукні й костюми, які були трохи коротшими за звичайні. Це давало змогу зручно сідати в екіпаж і виходити з нього, а також захищало одяг від забруднень під час дороги. Дорожні костюми зазвичай вирізнялися стриманими кольорами та м’якими тканинами. Однак це все ж таки були костюми, їх брали з собою чималу кількість. Адже дрескод тих часів вимагав окремий одяг для оселі, окремий для прогулянок, для світських виходів тощо. Як жінки перевозили цю неосяжну кількість речей?..
Вони б позаздрили нашому вибору зараз: у наш час достатньо клікнути на сайт інтернет-магазину Yes Valiza – і проблема, як взяти купу речей у поїздку, просто зникає. Десятки варіантів на будь-який смак і потреби. І компактні валізи для коротких відряджень, і місткі моделі для тривалих подорожей, комплекти валіз, кейси, ручна поклажа, дорожні сумки, рюкзаки від перевірених марок Airtex, Madisson, Snowball, Worldline. У них міцні колеса, висувні ручки, мобільні механізми, надійні застібки, можливість збільшити місткість – все продумано для комфортної подорожі.
Зараз ми можемо спакувати все необхідне у зручну валізу на колесах, обираючи розмір під потреби, колір – під стиль чи настрій


БАГАЖ МАНДРІВНИЦЬ:
ВІД СКРИНЬ ДО САКВОЯЖІВ
Американка Неллі Блай – перша жінка, яка здійснила навколосвітню подорож у кінці XIX століття, була б щаслива мати сучасні валізи 🙂 Вона стала основоположницею пригодницької журналістики або, як сказали б зараз, travel-блогу. Подорожувала самостійно, без чоловіків, і навіть перевершила у швидкості маршрут Жуля Верна. Це при тому, що переміщалася не з валізою на коліщатках, а зі… скринею!
До XIX століття заможні мандрівники перевозили речі у громіздких дерев’яних або бронзових скринях. Жінки, яким потрібно було перевозити багато одягу та взуття, користувалися кофрами – спеціальними скринями, що могли стояти вертикально, виконуючи функцію пересувного гардероба. Зручнішими для транспортування були саквояжі, які зазвичай виготовляли зі шкіри. Не менш важливими для жінок були коробки для капелюшків, яких могло бути понад десять.
Кожна пасажирка першого та другого класу мала дорожній несесер – компактну скриньку для зберігання дрібниць, необхідних у подорожі: гребінців, дзеркалець, пудрениць, флаконів з парфумами та ліками, помад, носових хустинок, манжет, комірців і швейного приладдя. Також у дорогу часто брали дорожні скриньки-секретери, де зберігали письмове приладдя, а іноді й приховані відділення для важливих документів.
Упевнені, жінки 100 років тому дуже б позаздрили нинішнім аксесуарам для подорожей: спеціальні дорожні кейси для дрібних речей, стильна ручна поклажа, валізи різного розміру!


ПЕРШІ МАНДРІВНИЦІ
СЕРЕД УКРАЇНОК
Однією з найвідоміших українських мандрівниць кінця XIX – початку XX століття є Леся Українка. Вона відвідала більшість країн Європи, Грузію та навіть Єгипет! Вона полюбляла гарні готелі, мала спеціальний одяг для подорожей і, напевно ж, чимало скринь-валіз.
Можна сказати, що рух за права жінок в Україні розпочався теж з подорожі – до Станіслава, нинішнього міста Івано-Франківськ. У 1884 році сюди прибули майже 100 українок з усієї Галичини на перші загальні збори Товариства руських (тобто українських) жінок. Це були перші українські феміністки, серед яких – відомі письменниці, лікарки, вчительки. Кожна везла з собою чималу скриню – не лише з вбранням на щодень, а й з книгами й доповідями.
Також серед перших мандрівниць варто згадати українку Софію Яблонську – письменницю, фотографку та першу тревел блогерку України, яка у 1920-1930-х роках проїхала пів світу! Відвідала Китай, Індокитай, Таїті та Марокко. У своїх книгах вона детально описувала екзотичні культури та життя в далеких країнах, відкриваючи українцям нові горизонти.
Подорож для жінки – це не просто переміщення з точки А в точку В. Це ще один спосіб відчути свою свободу


Якби українки минулого мали такі зручні валізи, то мандрували б частіше і об’їхали не пів світу, а цілий світ ) Сучасні українки мають можливість обирати валізи на будь-який смак: маленькі бізнес-формати для відряджень, великі валізи для тривалих поїздок цілою родиною. А головне, це надійні валізи надійні: Yes Valiza працює з цим сегментом вже 25 років, обирає лише якісних виробників і пропонує лише гарантовано міцні валізи, щоб кожна жінка почувалася у поїздці впевнено, безпечно і прибула за призначенням без пригод.
Колись пані, яка подорожує, сприймалася як руйнівниця стереотипів, як революціонерка і навіть порушниця суспільних правил. У наш час жінка в дорозі – це ознака незалежності, самостійності, реалізованості. І хороша, надійна й модна валіза – один із компонентів цього стану. Не відмовляйте собі у ньому разом з yes-valiza.com.ua.