У Києві відкрився 53-й міжнародний кінофестиваль «Молодість»
Цього року до програми фестивалю увійшло 123 фільми з 44 країн світу, які представлені в 11 програмах
Цього року до програми фестивалю увійшло 123 фільми з 44 країн світу, які представлені в 11 програмах
Фільмом-відкриттям кінофестивалю стала картина «Дві сестри» режисера Лукаша Карвовскі – одна з перших ігрових стрічок, знятих в Україні після початку повномасштабного вторгнення. Вечір розпочався із хвилини мовчання памʼяті усіх полеглих воїнів та цивільних, які стали жертвами російської агресії. Потім на сцену запросили т.в.о. голови Державного агентства України з питань кіно Юлію Шевчук, яка вручила президентську нагороду і «Скіфського оленя» за розвиток українського кіно від кінофестивалю «Молодість» Андрію Різолю, кінопродюсеру та голові правління Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – Дивись українське!».
Також вітальне слово проголосив Генеральний директор кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі. І вручив почесного «Скіфського Оленя» за внесок у розвиток світового кіно кінорежисеру цьогорічному голові журі міжнародного конкурсу – Мохаммаду Расулофу: «Сьогодні приїзд кожного іноземного гостя – це знак підтримки для України. Я щасливий, що цього року склад нашого міжнародного журі погодився очолити відомий іранський режисер-дисидент Мохаммад Расулоф, який через своє кіно був заарештований на 10 років, пережив тортури та побиття батогами, але йому вдалося виїхати з Ірану. Він – режисер, який демонструє, що навіть у країнах диктатури є можливість змінити їх режим через кіно».
Церемонія відкриття фестивалю завершилася вітальним словом від знімальної групи фільму-відкриття «Дві сестри». На прем’єрі були присутні творці фільму: режисер Лукаш Карвовскі, виконавиці однієї з головних ролей Кароліна Жепа, українська співпродюсерка стрічки Вікторія Ярмощук, актори Марина Кошкіна, Віталіна Біблів, Слава Бабенков та інші. Режисер наголосив, що фільм був знятий польською та українською командами, і це не є випадковістю: «Я вважаю, це підкреслює дуже особливі стосунки між нашими країнами. Я хочу подякувати нашій українській команді та співпродюсерам за всю роботу, яку вони зробили під час війни. Я також хочу висловити свою підтримку українському народові. Для мене велика честь бути тут».
Співвиробником стрічки з українського боку стала FILM.UA Group. Дистрибутором – FILM.UA Distribution.
Цього року конкурсна програма фестивалю складається з чотирьох категорій:
Цьогорічне журі категорії:
Алевтина Кахідзе, авторка перформансів, малюнків, медіа-робіт, текстів, а також кураторка та освітянка.
Нікон Романченко, режисер, сценарист, режисер монтажу
Стефан Сьохан, журналіст, продюсер документальних фільмів
Журі категорії:
Йон Банґ Карлсен, письменник, виконавець, режисер
Тетяна Філевська, арт-менеджерка, кураторка мистецьких подій, дослідниця творчості Малевича
Віктор Норденшельд,режисер документальних фільмів, оператор, продюсер
Цьогорічне журі категорії:
Мохаммад Расулоф, голова журі, кінорежисер
Альберт Відершпіль, директор FILMFEST HAMBURG у 2003-2023 роках, кінознавець та кіноменеджер;
Марія Кавтарадзе, литовська кінорежисерка
Анастасія Карпенко, українська акторка
Максим Асадчий, український кінопродюсер.
Позаконкурсна програма фестивалю складається з категорій:
«Молодість» проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Національної спілки кінематографістів України. Спонсор гран-прі $5000 кінофестивалю – Лото-Забава, оператор державних лотерей М.С.Л.
Головний медіапартнер фестивалю – 1+1 media
Символ кінофестивалю «Скіфський олень» від ювелірного дому KIMBERLI
Креативний партнер фестивалю – McСann.