Ініціативу всеукраїнської мережі  безпечних просторів  «Затишно space» реалізує команда благодійного фонду «Восток SOS» спільно з  «Консорціумом реагування» (ACTED, IMPACT INITIATIVES, Право на захист, World Vision International та CARE) за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID Ukraine.

Окрім фахових консультацій відвідувачки простору можуть брати участь у тренінгах та майстер-класах, спрямованих на розвиток їхніх кваліфікацій та знань, спільно переглядати фільми, працювати і навіть просто відпочивати, поки діти займаються із педагогом чи беруть участь у розвиваючих заняттях.

“Це простір, де жінки та дівчата, почуваються комфортно і можуть вільно самовиражатися без страху осуду чи шкоди. У межах проекту “Консорціум реагування” безпечні місця для жінок і дівчат перетворилися на унікальну платформу для обміну інформацією, вислуховування та спілкування одна з одною в складних і обмежених умовах”, – зазначає експертка з гендерно зумовленого насильства гуманітарного фонду CARE Ольга Супрун.

Менш ніж за місяць роботи простору в Черкасах послугами фахівців вже скористалися 131 відвідувачка, майже 90% з яких – внутрішньо переміщені жінки

Місце затишку душі

Черга на прийом до психолога в “Затишно – Space” розписана на місяць наперед, адже в Черкасах наразі проживає близько 40 000 жінок-переселенок. Схожа ситуація і у Кропивницькому.

“Я безмежно вдячна всім, хто долучився до створення цього простору, – каже 39-річна відвідувачка простору Надія, мати двох дітей. – “Той факт, що я можу залишити своїх дітей тут з вихователькою і провести кілька годин, занурившись у роботу або спілкування з такими ж жінками-переселенками, як і я, є безцінним для мене. Я б хотіла, щоб ця програма продовжувала підтримуватися, тому що багато людей втратили все: сім’ю, дім, роботу. А тут вони розуміють, що світ піклується про тебе і ти можеш знайти підтримку і розуміння в інших, замість того, щоб залишатися наодинці зі своєю бідою”.

На базі просторів також відбуватимуться курси самозахисту, підвищення кваліфікації та перепрофілювання. Планується також, що самі відвідувачки ініціюватимуть проведення подій.

За програмою заходів у “Затишно-Spase” можна стежити на їхніх телеграм-Каналах: “Затишно Space” Черкаси та “Затишно Space Кропивницький”

Адреси “Затишно-Spase”
  • м. Черкаси, бульвар Шевченка, 250, тел:  +38 (096) 388 0881
  • м. Кропивницький, вул. Михайлівська, 53, тел : +38(093) 251 38 55

Мережа безпечних просторів «Затишно Space» реалізується Благодійним фондом «Восток SOS» спільно з «Консорціумом реагування» – об’єднанням організацій, що впродовж 12 місяців впроваджують мультисекторальну гуманітарну інтервенцію для задоволення критичних і термінових потреб постраждалого населення в Україні за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID Ukraine – USAID Україна (BHA). БФ «Восток SOS» є імплементаційним партнером гуманітарної організації CARE, що входить до консорціуму.