Представниці України на «Євробаченні-2024» співачки аlyona alyona та Jerry Heil разом із фандрейзинговою платформою UNITED24 запустили кампанію зі збору коштів на відбудову школи на Дніпропетровщині. Для цього вони випустили соціальне відео на пісню Teresa & Maria, яка розповідає про сильних українських жінок сьогодення.

Жінки, що продовжують жити й творити

Частиною відео стали історії реальних жінок із Дніпропетровщини. Це Тетяна та Людмила – вчительки Великокостромської гімназії, яку зруйнувала російська ракета.

Також у ролику зʼявилися поетка та парамедикиня батальйону «Госпітальєри» Олена Герасимʼюк і правозахисниця, голова організації «Центр громадянських свобод», нагородженої Нобелівською премією миру 2022 року, Олександра Матвійчук.

«У відео взяли участь українські жінки, які щоденно проходять тернистий шлях. Через біль, радість, сльози, сміх, розчарування. Жінка попри все продовжує жити та творити, ніколи не опускаючи рук»,– йдеться у відеоролику.

Що сталося з гімназією

Вночі 11 жовтня 2022 року російська ракета поцілила у школу, і цей удар вщент зруйнував її ліве крило. Тут були дитячий садок, майстерня, кабінет групи продовженого дня, тренажерний та спортивні зали. Тепер навчатись у школі, яка перетворилась на руїну, неможливо. 250 учнів залишились без приміщення для навчання.

«Це була школа моїх дітей, онуків. Було дуже боляче дивитись на її уламки. Коли онуки повернулись додому й побачили руйнування, плакали і питали: «Бабусю, нашу школу відбудують?».

Дуже хочеться повернутись в рідні стіни, заглянути в очі всім моїм дітям, відчути, чим вони дихають, почути їхні серця», – розповіла вчителька гімназії Людмила Таранович

Збір коштів

Кампанія «Мій голос відбудовує» збирає кошти на відбудову Великокостромської гімназії у Дніпропетровській області – для цього потрібно 10 мільйонів гривень.

«Рильський колись сказав легендарну фразу: «Хто не памʼятає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Тому відбудувати школу для нас – це відбудувати минуле, щоб мати можливість продовжувати будувати майбутнє! Не тільки майбутнє України, а й усього світу. Адже навіть зараз, під час війни, Україна стільки створює, зокрема, на культурній арені! А культурне зростання нації можливе лише за належної освіти!» – сказала Jerry Heil на пресконференції перед відʼїздом до Мальме.

Благодійна кампанія триватиме впродовж місяця, з 25 квітня по 25 травня. Зробити пожертву можна через сторінку проєкту на сайті UNITED24. При цьому Visa та «Ощадбанк» подвоюють усі відповідні платежі, що виконані картками Visa та «Ощадбанку».