Нарешті перші жіночі новини у новому 2021 році – зібрали шість найзнаковіших і вартих уваги україночок. Адже серед них три новини – саме про українське.

Українські стрибунки перемагають у змаганнях
Ярослава Магучіх

Наші спортсменки Ярослава Магучіх і Юлія Левченко на міжнародних змаганнях  легкої атлетики в Словаччині здобули два перші місця. Причому Ярослава встановила національний рекорд стрибків у приміщенні, стрибнувши на висоту 2,06 м. Такий результат став третім в світовій спортивній історії. Юлія Левченко, у свою чергу, стрибнула з показником 1,96 м і завоювала срібне – друге місце у змаганнях.

Українська сноубордистка Аннамарі Данча перемогла на Кубку Європи
Аннамарі Данча

Аннамарі Данча завоювала золоту медаль на Кубку Європи в змаганнях з паралельного слалому, які відбулися в Швейцарії. Минулого року ця не лише вправна, а й красива українка стала першою в історії чемпіонкою світу зі сноубордингу.

Штраф за домашнє насильство  може зрости до 68 000 грн
Домашнє насильство

Відповідний законопроект Верховна Рада України взяла за основу. Якщо його таки ухвалять (сподіваємося, так і буде), то Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачатиме за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі штраф не 170-680 грн, як зараз, а від 17 до 68 000. І це ще мало, на нашу думку.

Жінок вперше призначили на
“чоловічі” посади в Ватикані
Ватикан, жінки на "чоловічих" посадах у Ватикані

Аж двох жінок одразу – Наталі Бекар та Сатію Саммарію – Папа Римський Франциск призначив на посади у Ватикані, які до цього сторіччями обіймали лише чоловіки. Обидві очільниці вперше матимуть право голосу в прийнятті рішень.

Наталі Бекар, яка представляє Сестер-місіонерок, призначена співзаступницею секретаріату Синоду Єпископів. Вона відповідатиме за підготовку зустрічей світових єпископів католицької церкви. Сатія Саммарія призначена першою адвокаткою у Ватиканському апеляційному суді.

Торік понтифік вже взяв у штат Ватикану шістьох жінок, але без можливості впливати на рішення чи діяльність Ватикану. Жінки були призначені в фінансовий департамент, заступницею міністра закордонних справ, директоркою Ватиканських музеїв та головою прес-офісу католицької церкви. 

Генеральним секретарем ПАРЄ вперше обрано жінку

За 72-річну історію Парламентської асамблеї Ради Європи на посаду її керівника – генерального секретаря вперше обрали жінку. Нею стала гречанка Деспіна Хатзівассіліу-Цовіліс, і вона очолюватиме ПАРЄ п’ять наступних років.

Пані Хатзівассіліу-Цовіліс – докторка права, понад 20 років працює в Парламентській асамблеї, працювала в Раді Європи в Європейській комісії з прав людини.

В Британії блогерам і брендам заборонили фільтрувати рекламні фото і відео

Управління зі стандартів реклами Великої Британії заборонило місцевим блогерам, косметичним компаніям та брендам використовувати в рекламних дописах чи в прямій рекламі своїх товарів різноманітні фільтри та фотошоп.

Заборона стосується передусім рекламування в соцмережах. Управління вважає, що ретушування вводить споживачів в оману і є наданням неправдивої інформації. Погоджуємося 🙂

За матеріалами «Голос Америки», BBC Україна, Reuters.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: