на правах реклами

Стрес, який ми всі зараз переживаємо, майже завжди викликає порушення сну. У когось періодично, у когось це стає постійною проблемою. Хтось відчуває її одразу, інші – з часом і, навіть буває, коли вже все наче спокійно і можна розслабитися. Повільне і важке засинання, короткотривалий, неглибокий сон, часте нічне пробудження – ці розлади особливо відчувають дорослі та літні люди. Адже на додачу до стресових обставин спрацьовує вік: з кожним роком наш організм зменшує вироблення гормону сну – мелатоніну. Саме з його регулювання й слід починати “лікування” цієї проблеми, кажуть лікарі-сомнологи. Розпитали у них кілька порад і заразом дізналися, як той мелатонін поповнити.

Мультифункціональний нейрогормон

Мовою науковців, мелатонін – це основний гормон передньої долі епіфізу шишковидної залози. Він впливає на роботу серцево-судинної системи. Фахівці Інституту кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН України, наприклад, зазначають, що тяжкість багатьох хронічних неінфекційних хвороб, у тому числі ішемічної хвороби серця, обернено пропорційно залежить від рівня мелатоніну. Також існує прямий зв’язок між частотою розвитку інфаркту міокарда і мозкових інсультів у ранковий час та рівнем мелатоніну в організмі.

Цей гормон також має імуномодулюючі та антидепресантні властивості, сповільнює старіння, судинну деменцію, розвиток хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Мелатонін дуже ефективний стресопротектор. Але все ж таки його основна властивість – регулювати цикл сон-неспання.

По суті, мелатонін – наш внутрішній годинник, завдяки якому організм знає, коли прокинутися чи заснути, тобто регулює наші циркадні цикли

Проста закономірність

Ті, хто пам’ятає шкільні уроки анатомії, знає: що мелатонін в організмі людини виробляється в темну частину доби, тобто під час сну. Виходить замкнене коло. Чим більше ми стресуємо, тим більше гормонів стресу виробляє наш організм – адреналіну, кортизолу тощо. Вони, відповідно, не дають нам спати – не образно, а буквально, викликаючи емоційне збудження. А чим менше і гірше ми спимо, тим ще менше мелатоніну організм виробляє, і це погіршує сон ще більше.

За логікою, щоб покращити сон потрібно зменшити стрес – «перестати нервуватися», «заспокоїтися», «помедитувати», «налаштуватися на позитив». Але всі ці поради, зізнаймося, не дуже працюють, тим паче в нинішніх умовах виживання, постійних сирен та воєнних новин.

Якщо комусь вдається «заспокоїтися», стрес все одно вже свою недобру справу зробив: спричинив гормональний дисбаланс – зменшив рівень мелатоніну. Тому при порушеннях сну першочергове завдання – відновити рівень мелатоніну в організмі.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я, перед застосуванням обовязково проконсультуйтеся з лікарем

Джерело мелатоніну

Є два способи відновити мелатонін. Перший: спати і висипатися. Але ті, хто висипається, не мають і проблем зі сном і зараз цю статтю не читають.

Другий спосіб збільшити рівень мелатоніну – його приймати. Один з найкращих, ефективних і сучасних способів – у вигляді спрею. Він так і називається «Мелатонін Новеко Спрей». Так-так, не краплі, не пігулки, а спрей.

Це інноваційна розробка, яка в Україні з’явилася завдяки Новеко Україна – компанії, що понад двадцять років розробляє, тестує, перевіряє, стежить за виробництвом інноваційних препаратів – від вітамінів для всієї сім’ї до засобів для покращення чоловічого здоров’я. Свій “Мелатонін-спрей” Новеко виробляє в Італії за найвищими стандартами якості. Це саме мелатонін, а не снодійне. На відміну від інших препаратів для покращення сну він не викликає денну сонливість, синдром «скасування» чи послаблення пам’яті та уваги.

«Мелатонін Новеко Спрей» не викликає звикання, немає побічних реакцій, як снодійні препарати, а ще дозволяє точно підібрати індивідуальне дозування

Гарантія сну

Форма спрею сама по собі зручна й економна. Одне розпилення містить 0,5 мг мелатоніну – мінімальну добову дозу зі снодійним ефектом. За потреби її можна збільшувати, регулюючи під себе.

Частіше «Мелатонін Новеко Спрей» застосовують у дозі 1-3 мг на добу. Приймати препарат можна як одноразово, так і курсом. Кілька вприскувань в рот за пів години до бажаного часу сну – і сон точно не забариться, причому якісний, глибокий, тривалий.

До речі, спрей внормовує не лише біоритми. Він також знімає емоційне напруження, дратівливість, покращує настрій і працездатність. Ну і бонусом, як зазначалося вище, стимулює імунну систему й зміцнює серцево-судинну.

Цей спрей корисний також при змінних графіках роботи та зміні часових поясів – беремо на замітку для подорожей після перемоги 🙂 А наразі замовляємо його в один клік просто на сайті Новеко Україна.

Флакон «Мелатонін Новеко Спрей» коштує лише 287 гривень, його вистачить на 60 днів при дозуванні 2 мг на добу або на 40 днів при дозуванні 3 мг

На додачу до спрею

Мелатонін, точніше його достатній рівень в організмі, – це основа налагодження та покращення сну. Щоб зробити його стабільно здоровим і повноцінним, розробники спрею, сомнологи та психологи радять перед сном кілька простих речей:

  • за годину до відходу в ліжко випийте склянку теплої води з лимоном або ромашковий чай – вони добре діють на перистальтику і замінять чай та каву, які мають тонізуючий ефект. Їх, а також алкоголь, варто взагалі виключити при порушеннях сну.
  • хоча б за пів години вимкніть телевізор і відкладіть телефон. Так, зараз це робити важко, але надивившись новин і начитавшись чатів значно важче засинати. Краще візьміть до рук книгу чи подивіться фільм, але хороші, заспокійливі.
  • за пів години до сну, впорскнувши потрібну дозу «Мелатонін Новеко Спрей», вмостіться в ліжку, і згадайте три приємні речі, що відбулися за день. Навіть у найважчий час все одно щось хороше точно знайдеться. А ще – подумки сплануйте наступний день. Якщо, звичайно, встигнете до того, як солодко засопете 🙂

До речі, мелатонін – обов’язковий компонент якісних жіночих вітамінів, адже впливає й на нашу репродуктивну функцію. Наприклад, він входить до вітамінного комплексу «Хеппі Фем», який покращує шкіру, волосся, сон і навіть овуляцію. Радимо його всім українкам – особливо зараз, щоб відновитися після всього пережитого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: