Порушення сну: три поради та один спрей, які вирішать цю проблему
Вони покращать і зміцнять не лише сон, а й нерви, судини, імунітет та працездатність
Вони покращать і зміцнять не лише сон, а й нерви, судини, імунітет та працездатність
Стрес, який ми всі зараз переживаємо, майже завжди викликає порушення сну. У когось періодично, у когось це стає постійною проблемою. Хтось відчуває її одразу, інші – з часом і, навіть буває, коли вже все наче спокійно і можна розслабитися. Повільне і важке засинання, короткотривалий, неглибокий сон, часте нічне пробудження – ці розлади особливо відчувають дорослі та літні люди. Адже на додачу до стресових обставин спрацьовує вік: з кожним роком наш організм зменшує вироблення гормону сну – мелатоніну. Саме з його регулювання й слід починати “лікування” цієї проблеми, кажуть лікарі-сомнологи. Розпитали у них кілька порад і заразом дізналися, як той мелатонін поповнити.
Мовою науковців, мелатонін – це основний гормон передньої долі епіфізу шишковидної залози. Він впливає на роботу серцево-судинної системи. Фахівці Інституту кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН України, наприклад, зазначають, що тяжкість багатьох хронічних неінфекційних хвороб, у тому числі ішемічної хвороби серця, обернено пропорційно залежить від рівня мелатоніну. Також існує прямий зв’язок між частотою розвитку інфаркту міокарда і мозкових інсультів у ранковий час та рівнем мелатоніну в організмі.
Цей гормон також має імуномодулюючі та антидепресантні властивості, сповільнює старіння, судинну деменцію, розвиток хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Мелатонін дуже ефективний стресопротектор. Але все ж таки його основна властивість – регулювати цикл сон-неспання.
Ті, хто пам’ятає шкільні уроки анатомії, знає: що мелатонін в організмі людини виробляється в темну частину доби, тобто під час сну. Виходить замкнене коло. Чим більше ми стресуємо, тим більше гормонів стресу виробляє наш організм – адреналіну, кортизолу тощо. Вони, відповідно, не дають нам спати – не образно, а буквально, викликаючи емоційне збудження. А чим менше і гірше ми спимо, тим ще менше мелатоніну організм виробляє, і це погіршує сон ще більше.
За логікою, щоб покращити сон потрібно зменшити стрес – «перестати нервуватися», «заспокоїтися», «помедитувати», «налаштуватися на позитив». Але всі ці поради, зізнаймося, не дуже працюють, тим паче в нинішніх умовах виживання, постійних сирен та воєнних новин.
Якщо комусь вдається «заспокоїтися», стрес все одно вже свою недобру справу зробив: спричинив гормональний дисбаланс – зменшив рівень мелатоніну. Тому при порушеннях сну першочергове завдання – відновити рівень мелатоніну в організмі.
Є два способи відновити мелатонін. Перший: спати і висипатися. Але ті, хто висипається, не мають і проблем зі сном і зараз цю статтю не читають.
Другий спосіб збільшити рівень мелатоніну – його приймати. Один з найкращих, ефективних і сучасних способів – у вигляді спрею. Він так і називається «Мелатонін Новеко Спрей». Так-так, не краплі, не пігулки, а спрей.
Це інноваційна розробка, яка в Україні з’явилася завдяки Новеко Україна – компанії, що понад двадцять років розробляє, тестує, перевіряє, стежить за виробництвом інноваційних препаратів – від вітамінів для всієї сім’ї до засобів для покращення чоловічого здоров’я. Свій “Мелатонін-спрей” Новеко виробляє в Італії за найвищими стандартами якості. Це саме мелатонін, а не снодійне. На відміну від інших препаратів для покращення сну він не викликає денну сонливість, синдром «скасування» чи послаблення пам’яті та уваги.
Форма спрею сама по собі зручна й економна. Одне розпилення містить 0,5 мг мелатоніну – мінімальну добову дозу зі снодійним ефектом. За потреби її можна збільшувати, регулюючи під себе.
Частіше «Мелатонін Новеко Спрей» застосовують у дозі 1-3 мг на добу. Приймати препарат можна як одноразово, так і курсом. Кілька вприскувань в рот за пів години до бажаного часу сну – і сон точно не забариться, причому якісний, глибокий, тривалий.
До речі, спрей внормовує не лише біоритми. Він також знімає емоційне напруження, дратівливість, покращує настрій і працездатність. Ну і бонусом, як зазначалося вище, стимулює імунну систему й зміцнює серцево-судинну.
Цей спрей корисний також при змінних графіках роботи та зміні часових поясів – беремо на замітку для подорожей після перемоги 🙂 А наразі замовляємо його в один клік просто на сайті Новеко Україна.
Мелатонін, точніше його достатній рівень в організмі, – це основа налагодження та покращення сну. Щоб зробити його стабільно здоровим і повноцінним, розробники спрею, сомнологи та психологи радять перед сном кілька простих речей:
До речі, мелатонін – обов’язковий компонент якісних жіночих вітамінів, адже впливає й на нашу репродуктивну функцію. Наприклад, він входить до вітамінного комплексу «Хеппі Фем», який покращує шкіру, волосся, сон і навіть овуляцію. Радимо його всім українкам – особливо зараз, щоб відновитися після всього пережитого.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: