Фото: FIE, @olgakharlan

Українська фехтувальниця Ольга Харлан 11 лютого 2024 року стала чемпіонкою світу з фехтування на змаганнях Кубку світу з фехтування на шаблях серед жінок, що відбувається зараз у Лімі, Перу.

«Золото, яке виборола наша титулована шаблістка у столиці Перу, стало її 14-ю нагородою найвищого ґатунку і 31-ю загалом на змаганнях такого рівня, – повідомили у Національному олімпійському комітеті України. – Шостий номер світового рейтингу дозволив нашій олімпійській чемпіонці стартувати одразу з основної сітки. Перемога у чвертьфіналі над чинною чемпіонкою світу у складі команди Угорщини Лізою Пустай (15:11) гарантувала Ользі нагороду, проте вона не зупинилася на досягнутому, і далі взяла гору над американкою Елізабет Тартаковскі (15:12)».

«Україна, це для тебе», – написала після перемоги Ольга у своїй інстаграм-сторінці. – Кожний боєць, який захищає нас – це для тебе. Дякую за мотивацію, за боротьбу! Дякую усім за віру та підтримку! Допоки серце бʼється, моя країна бʼється!».

Ольга Харлан вже є нашою героїнею незалежно від нагород. Саме вона попри загрозу дискваліфікації відмовилася потиснути руку російській спортсменці. Про силу волі й принциповість української фехтувальниці читайте тут.