Таке враження, що Ніна Матвієнко останні десятиріччя не мінялася: незмінне довге волосся, впізнавана усмішка, знаменитий голос, простота і той самий образ – «вишиванковий». Не віриться, що Ніни Митрофанівни не стало. Згадуємо найцікавіші факти про неї, як про жінку – зі своїми смаками, звичками, вподобаннями.

До 18 років Ніна не відзначала свої дні народження. Навчаючись в інтернаті, вона не мала чіткого уявлення, що це за свято. Святкування дня народження там складалося з озвучення прізвища іменинника по радіо та вручення кількох цукерок.

У школі грала в баскетбол та волейбол, а майже в 70 років почала займатися на тренажері Quadro System – підтягувалася, підвішена одночасно за руки і ноги за троси.

Закінчивши школу-інтернат, працювала на заводі «Хіммаш». Там Ніна встигла попрацювати табельницею та ученицею кранівника. Пізніше її перевели в копіювальниці. Майбутній зірці доводилося через копірку перемальовувати складні схеми, через що страшно боліли очі.

На першу зарплату Ніна Матвієнко пошила собі пальто. Воно було теплим, хоча й не дуже привабливим.

Пізніше у цьому пальті співачка поїхала до Києва вступати в студію при хорі імені Григорія Верьовки

Ніна Матвієнко у молодості з чоловіком та дітьми

Ніна Митрофанівна давно перестала вживати м’ясо й алкоголь, а її улюблений напій — гаряче молоко.

Мама Ніни, Антоніна Матвієнко, вмираючи, сказала їй: «Ніночко, через двадцять років до тебе прийде жінка і скаже, хто ти, і що тобі треба робити…» Рівно через 20 років співачці зателефонувала сестра по материнській лінії і повідомила: «З’явилася спадкоємиця княгині Ольги». Спадкоємицею була Ніна. В одному з інтерв’ю вона казала: «Мама приховувала це від нас усе життя. Боялася, що сім’ю можуть просто знищити. Я походжу зі старовинного роду, який сягає корінням до княгині Ольги. Мій предок — її троюрідний брат — Микита Нестіч. Тож уся сила моя звідти, з минулого… Нашу сім’ю у селі називали «шляхтою». Рідня довго не могла пробачити мамі, що вона вийшла заміж за простого хлопця. Хоча мій батько був із роду священиків. Ось така історія».

Ніна вірила, що вода є джерелом молодості. В одному з інтерв’ю поділилася повір’ям: «Щоби вода була ласкавою до тебе та зберігала твою красу, треба попросити її про це».

Співачка завжди мала довге волосся і, за її словами, не планувала обрізати, допоки їй зручно з ним. Доглядала за ним просто — шампунь, бальзам та маска. Для фарбування Ніна використовувала хну.

Онука Ніни Матвієнко звертається до бабусі на «ти», а діти — на «ви».

У 2021 році Ніна Митрофанівна відсвяткувала «золоте весілля» з чоловіком – художником Петром Гончаром. Зараз він обіймає посаду генерального директора Музею Івана Гончара – музею, названого на честь його ж батька, відомого етнографа і скульптора Івана Гончара.  

Світла пам’ять…


Україночки, дякуємо, що нас читаєте. Якщо ви маєте цікаву подію, історію, героїню, публікацію і бажання розповісти про них, напишіть нам на адресу: vpasichnyk2007@ukr.net. У листі обов’язково вкажіть свої контакти. Долучайтеся до спільноти авторів!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: