Верховна Рада підтримала законопроект №10313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист». Документ містить низку норм, спрямованих на посилення соціального захисту військовослужбовців та забезпечення їхніх прав.

Зокрема, закон передбачає тривале, за потреби, лікування військовослужбовців, зокрема, і за кордоном, прибирає таке поняття як обмежено придатний, фіксує виплати під час лікування протягом 12 місяців та закріплює норми психологічної допомоги. А також регулює право військових на одноразову відпустку під час народження дитини та можливість звільнення від службових обов’язків жінок на період хвороби дитини.

Крім того, документ містить норми, що стосуються недопущення порушень, пов’язаних із дискримінацією за ознакою статі чи сексуальними домаганнями

Так, у розділ щодо загальних обов’язків військових у Статуті внутрішньої служби Збройних сил України додали згадку про сексуальні домагання та дискримінацію за ознакою статі: «Поважати бойові та військові традиції, допомагати іншим військовослужбовцям, що перебувають у небезпеці, стримувати їх від вчинення протиправних дій, поважати честь і гідність кожної людини, не допускати порушень, пов’язаних із дискримінацією за ознакою статі чи сексуальними домаганнями».

Також у законі згадали про дотримання «принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у службовій діяльності».

Передбачили також, щоб службове розслідування, пов’язане з дискримінацією за ознакою статі та сексуальним домаганням, проводила спеціальна комісія. До її складу мають увійти представники обох статей у рівному співвідношенні, а також психолог чи психологиня.