Новий міністр оборони України Рустем Умєров сьогодні призначив трьох заступників, дві з них – жінки: Наталія Калмикова і Катерина Черногоренко. Як повідомив на своїй фейсбук-сторінці сам Рустем Умєров, а також за повідомленням Міноборони, заступником з питань соціального розвитку стала Наталія Калмикова.

З лютого 2022 Наталія була виконавчою директоркою Українського ветеранського фонду, до цього – радницею Командувача сухопутних військ ЗСУ та заступницею директора у фонді «Повернись живим».

Пріоритетні напрями роботи пані Наталії:

  • люди – реформа кадрової політики, розробка ефективної моделі управління людським потенціалом, цифровізація процесів, створення бренду роботодавця ЗСУ.
  • військовослужбовці в цивільному житті – адаптація військових, державні гарантії, система ментального здоров’я, побудова сил резерву з ветеранів.
  • військова медицина – цифровізація та реформа ВЛК, зміна підходів до підготовки з тактичної медицини, жодних компромісів по якості військових аптечок, побудова нової моделі в системі військової медицини (від турнікета та евакуаційної машини до лікування захворювань і протезування).

“Її експертиза допоможе нашим воїнам відчувати себе захищеними та важливими для держави”, – зазначають у Міністерстві оборони України.

Заступником з питань цифрового розвитку призначено Катерину Черногоренко. Вона –  керівниця проекту “Армія дронів”. З 2018 року є проектним координатором електронних послуг єМалятко, електронний лікарняний та запровадження COVID-сертифікатів в Дії.

Ключові напрямки роботи пані Катерини:

  • люди: запровадження системи кадрового обліку військовослужбовців, цифровізація ВЛК та шпиталів,
  • е-Військовий квиток.
  • технології: фокус на бойових системах, запровадження єдиного дизайн-коду та поєднання в екосистему.
  • повноцінне запровадження Дельти, легалізація та розвиток Кропиви та єРакети, модернізація Покрови та Дзвону.
  • процеси: скасування паперової звітності, цифровізація логістичних ланцюгів та системи рекрутингу. Запровадження реально відстежуваних метрик у звітності.

“Її досвід допоможе реалізувати всі зміни, які вплинуть на ефективність українців на полі бою та запровадять прозору систему рекрутингу до Сил оборони”, – йдеться у повідомленні Міністерства оборони України.

Якщо не помиляємося, це вперше у міністра оборони дві жінки в заступницях. Обговорюється кандидатура третьої жінки – з питань тилового забезпечення начебто розглядають Дану Ярову.