«Муза, менеджер чи тиран»: у центральній книгарні столиці презентували книгу Оксани Тодорової
Збірку історій про жінок відомих художників підтримали Управління з питань гендерної рівності КМДА та журнал «Українки»
Збірку історій про жінок відомих художників підтримали Управління з питань гендерної рівності КМДА та журнал «Українки»
Напередодні 30-річчя Незалежності України в самому серці Києва – в магазині «Сяйво книги» відбулася презентація книги Оксани Тодорової «Муза, менеджер чи тиран» та художньої роботи «Українка», присвяченої головному святу нашої держави.
У презентації взяли участь представниці Управління з питань гендерної рівності КМДА та онлайн-журналу «Українки» і підтримали ініціативу пані Оксани разом дописати олійними фарбами її картину «Українка». На її створення надихнув кліп Олега Скрипки про Україну. Фоном звучала пісня у виконанні Олега.
Такий святковий перфоманс додав презентації творчого настрою і живого обговорення книги Оксани Тодорової «Муза, менеджер чи тиран» про роль жінок в феноменальній славі десяти всесвітньо відомих митців.
Пані Оксана зауважила, що книга вийшла завдяки вагомому підґрунтю. Авторка має дві вищих освіти, ступінь МВА, десять років працювала в бізнесі, а зараз очолює Асоціацію корпоративних медіа України. За 16 років роботи в цій громадській організації вона опублікувала сім книжок. Останні з них – «Майбутнє: тренди та ідеї» і «Енергія креативу». Завдяки отриманій експертизі Тодорова дослідила комунікаційну складову діяльності митців. Проведене дослідження у сфері мистецтва – це спосіб усвідомити якими інструментами і технологіями художникам минулого вдалося досягти феноменальної слави; що було в основі просування; яку важливу роль в усіх цих процесах відігравали жінки.
Це корисно для нас сьогодні, бо, як ми знаємо зі слів Черчилля «Чим глибше ми можемо зануритись у минуле, тим далі ми можемо побачити майбутнє»
«Що ці знання, висновки, інсайти можуть дати кожному читачу? Відповіді на які питання ми можемо отримати? – зазначила на презентації пані Оксана. – Це стосунки в особистому житті, поради в професійній сфері. Як стверджували дослідники сторітелінгу, існує обмежена кількість сценаріїв. Тобто, якщо в нас є питання, якась ситуація, що здається ексклюзивною, будьте певні, що ви не перша і не остання особистість, з якою трапилась така історія. Читайте й знаходьте аналоги, підказки, сценарії виходу з таких самих ситуацій. Також це запит на створення особистого бренду. В цій темі широке коло варіантів. Головним є унікальний впізнаваний стиль, якість і кількість. Бо, як ми знаємо, згідно із законом діалектики, кількість переходить у якість. У кожного митця були сотні й навіть тисячі малюнків, картин, замовлень і саме це дозволило стати популярним, досягти успіху».
Творча сфера діяльності Оксани Тодорової – артстудія «Мрій». Цей напрямок дозволив їй глибоко розібратись, зрозуміти і відчути усі переживання художників, про яких вона написала в книзі. Живописом пані Оксана займається з 2008-го року, написала більш ніж 800 картин, проводить авторські вернісажі й майстер-класи.
Упродовж 2021 року вона створювала картини з цитатами відомих авторів. І народження нової книги – це результат співтворчості з учасниками майстер-класів. Вони обмінювались враженнями після подорожей музеями Європи, обговорювали відомі факти з біографій митців, розбирали сюжети відомих творів, мріяли відвідати світові музеї й на власні очі побачити оригінали картин, що малювали”.
У творчому товаристві й арт-атмосфері була створена книга «Муза, менеджер чи тиран»
Онлайн-журнал «Українки» із задоволенням став інформаційним партнером книги «Муза, менеджер чи тиран» і на її основі втілює разом з Оксаною Тодоровою цикл публікацій «Жінки великих художників». «Історія про Клода Моне, яка була опублікована першою в циклі, зібрала 36 тисяч переглядів на сайті, і це ще одне підтвердження того, наскільки цікавою і затребуваною є ідея Оксани», – зазначила головна редакторка журналу «Українки» Віта Пасічник на презентації видання в книгарні «Сяйво книги».
Оксана Тодорова подякувала книгарні «Сяйво», Управлінню з питань гендерної рівності КМДА за інтерес до нової книги, а також висловила особисту подяку за співпрацю заступниці голови КМДА Марині Хонді.
Як зазначила Тетяна Гузенко, керівниця Управління з питань гендерної рівності КМДА на презентації: «Тут зібрались невипадкові люди. Ми – новий і перший в Україні департамент з гендерної рівності в Київській міській державній адміністрації, створений за ініціативи заступниці голови КМДА Марини Хонди. В нашому управлінні працюють талановиті жінки. Хочу зробити акцент на тому, що ми маємо з онлайн-журналом «Українки» спільні цінності, тому запрошуємо реалізувати спільні ідеї та креативні рішення. У тому числі й ідею проведення цікавих заходів. Ми мріємо провести Київський міський форум «Образ жінки-українки в сучасних креативних індустріях» (у кіно, у мистецтві, в креативних індустріях, в рекламі). Ми хочемо з’ясувати, чому на державних пітчингах виграють кіносценарії виключно про чоловіків? Наразі шукаємо партнерів і хочемо провести форум «Образ жінки-українки в сучасних креативних індустріях», щоб цей напрямок розвивався нашими спільними зусиллями. Ми запрошуємо усіх зацікавлених у цій темі до співпраці».
Як зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда, «сучасний глядач бачить на екранах жінку-українку, яка плаче, страждає, інтригує, є слабкою і залежною від чоловіка. Чи будуть у нас свої героїні – сильні, цілеспрямовані жінки-лідерки? Коли образ жінки у сучасних креативних індустріях буде відповідати дійсності?»
Управління з питань гендерної рівності КМДА ініціює форум “Образ жінки-українки в сучасних креативних індустріях”
Тетяна подарувала Оксані Тодоровій книгу «Це зробила вона» для натхнення на подальші звершення. Ця книга особлива. У якості подарунку її презентували кожній переможниці конкурсу «Киянка року» від Національного демократичного інституту.
А завершила офіційну частину презентації Оксана Тодорова теплими побажаннями: «Якось на презентації у Львові журналіст поставив мені таке запитання: «Хто вам дав право писати книжки?» Це питання й досі викликає в мене добру посмішку, бо це право має кожна з нас від народження. Книжки – це мій формат реалізувати місію надихати інших розвиватись; це спосіб поділитись інсайтами з читачами; це мотивація досліджувати щось нове, незвідане, інтегрувати нові знання з попереднім досвідом. Кажуть, що нові ідеї народжуються на перехресті різних дисциплін і сфер діяльності. Цей факт називають ефектом Медичі. Я бажаю кожній з нас жити своє життя, грати свою роль і писати сценарій власної долі. Бажаю читачам знайти в новій книжці відповіді на свої питання з професійної чи особистої сфери, отримати власні інсайти. Мати сміливість проявляти себе, будувати кар’єру, народжувати й виховувати дітей, писати картини й книжки, здобувати додаткову освіту, вивчати іноземні мови, мріяти й діяти за покликанням серця. Бо ми, українки, того варті!»
Презентація завершилась автограф-сесією, розіграшем подарунків і неформальним спілкуванням. А створена картина «Українка» прикрасить КМДА, щоб нагадувати про приємні емоції, що були отримані на творчій зустрічі яскравих і талановитих жінок. До речі, замовити книгу «Муза, менеджер чи тиран?» можна за посиланням.