Коли ви востаннє помилялися? Чи легко було це відкрито визнавати? І чи були ви готові це прийняти? Таку чесноту ще називають «інтелектуальна скромність», та вона стає все більше рідкісною. Багато з нас побоюється виявляти вразливість відкрито. Це прояв слабкості або страх втратити довіру та «експертність».

Проте дослідження показують, що люди з «інтелектуальною скромністю» мають більше переваг, ніж ті, хто покладається лише на свою владу, вплив, повагу та лояльність інших. Про які саме переваги йдеться і як їх використовувати розповідає Юлія МАТВЄЄВА, експертка з PR та міжнародних комунікацій.

Юлія МАТВЄЄВА,
експертка з PR та міжнародних комунікацій

Досвід роботи – понад 20 років.

Членкиня Європейської Асоціації Комунікаційних Директорів.

Має освіту з міжнародних відносин, міжнародної інформації / PR та права. Навчалася бізнесу в Німеччині.

Захоплюється культурою та мистецтвом.

Те, що ви маєте сміливість проявляти «інтелектуальну скромність», не означає, що вам не вистачає впевненості. Це про те, щоб бути відкритим і визнавати, що всі ми можемо помилятися.

Чим більше в нас «інтелектуальної скромності», тим краще ми можемо співпрацювати з іншими – тими, хто не схожий на нас та має інші погляди, і тим більш варіантів розв’язання проблем ми зрештою маємо. Повага до інших точок зору, відсутність надмірної інтелектуальної самовпевненості, відділення свого его від інтелекту та готовність переглянути свою точку зору – все це велика чеснота та людська якість.

Міні-тест: наскільки ви «інтелектуально скромні»

Визначити рівень своєї «інтелектуальної скромності» допоможуть ці чотири питання.

1. Чи поважаю я інші точки зору?

Люди з «інтелектуальною скромністю» відкриті до інших точок зору та вільно можуть попросити про допомогу, розуміючи, що внесок інших може привести до більш значущих ідей та результатів. Вони активно залучають різні думки та точки зору, щоб зміцнити свої знання про предмет/тему.

2. Чи можу я відокремити своє его від свого інтелекту?

Ви б хотіли мати рацію чи бути зрозумілим іншими?

Переваги довготривалих та всебічних знань набагато цінніші, ніж початкова, короткотривала перемога.

Люди з «інтелектуальною скромністю» не бояться визнавати свої помилки і дозволяють іншим побачити свою недосконалу людяність.

Люди з «інтелектуальною скромністю» не сприймають речі особисто, коли вони неправі, вільно віддають належне іншим людям та їх діям, які сприяли спільному успіху.

Люди з «інтелектуальною скромністю» не посилаються на свій авторитет як спосіб довести, що вони мають рацію

3. Чи не занадто я самовпевнений?

Цікавість та відкритість до нових ідей і поглядів, навіть якщо вони суперечать тому, у що ви вірите, визнання того, що ми можемо помилятися, утримання від використання абсолютних значень на кшталт «завжди», «ніколи» і «безперечно», а також припущень на кшталт «вочевидь», створюють можливості для розвитку себе як професіонала та лідера.

4. Чи готовий я переглянути свою точку зору?

Коли ви володієте «інтелектуальною скромністю», ви визнаєте, що можете помилятися і готові переглядати свою точку зору, вільно розповідати іншим про випадки, коли ви змінювали свою думку щодо чогось важливого.

Коли керівники компаній культивують і моделюють «інтелектуальну скромність», вони створюють більш відкриту, прийнятну та співробітницьку культуру, яка заохочує різноманітність думок, сприяючи інноваціям. Коли ви востаннє помилялися?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: