У новому проєкті «Простори. Межі. Кордони» Український Дім запрошує до рефлексивної подорожі крізь багатогранну природу кордонів і залучає до розмови, яка перетинає межі галерейних стін. Ця виставка — спроба окреслити своє місце в умовах воєнної дійсності, перезібрати власний світ зі шматків реальності, винайти актуальні сценарії життя. 

На виставці Українського Дому будуть представлені твори 40 українських митців, які виходять за межі традиційного медіа скульптури на територію нових медіа — об’єктів та інсталяцій. Експонати створені в різноманітних техніках та масштабах: від інсталяції на мілітаристичну тему зі ста об’єктів у центральному залі до скульптурних робіт у камерних і навіть інтимних просторах. 

Куратори так коментують концепт проєкту: «Курсуючи поміж смисловими вузлами виставки, відвідувачі зможуть поміркувати над прикладними і метафізичними питаннями: наскільки вразливими є геополітичні рубежі в сучасному світі? чи є особистісні межі рухомими і мінливими? чи реально дотягнутися до кордонів неосяжного простору? А по тому — розібратися з власними обмеженнями і віднайти перспективи».

Кураторcька група виставки: Ігор Абрамович, Аліса Гришанова, Олександр Соловйов, Катерина Цигикало

Учасники виставки: Олексій Абрамов, Петро Антип, Юлія Бєляєва, Назар Білик, Степан Будулак, Василина Буряник, Дмитро Грек, Петро Гронський, Василь Дмитрик, Маргарита Журунова та Богдан Локатир, Єгор Зігура, Микита Зігура, Олексій Золотар, Костянтин Зоркін, Анна Іванова, Жанна Кадирова, Віталій Кохан, Микола Кривенко, Олександра Кришовська, Євген Примаченко, Єлена Орап, Даша Подольцева, Олексій Шмурак, Сергій Радкевич, Даниїл Ровенчин, Степан Рябченко, Володимир Семків, Юлій Синькевич, Анатолій Твердий, Василь Цаголов, Вероніка Чередниченко, Даша Чечушкова, Поліна Щербина, Денис Шиманський, Ольга Штейн, Владислав Юдін. 

Виставковий проєкт фінансується за рахунок допомоги урядів Великобританії, Канади, США, Швеції, Швейцарії та Фінляндії. 

Виставка триватиме з 29 вересня до 5 листопада в Українському Домі (вул. Хрещатик, 2).