Творча команда фільму

Головні ролі у стрічці «Люксембург, Люксембург» режисера Антоніо Лукіча зіграли учасники реп-гурту «Курган і Agregat» – брати-близнюки Раміл та Аміл Насірови.

Їхні герої намагаються дати раду своєму життю, а потім вирушають у Люксембург, аби побачити свого давно зниклого батька. Ще одним важливим героєм фільму можна вважати яскравий слобожанський суржик – настільки філігранно використовують його актори.

Брати Раміл та Аміл Насірови

Для братів Насірових «Люксембург, Люксембург» став дебютом у кіно. Для режисера Антоніо Лукіча – другим повнометражним фільмом

Режисер Антоніо Лукіч

Його перша картина «Мої думки тихі» отримала чимало нагород й виходила у широкий прокат двічі, ставши справжнім глядацьким хітом.

Гості з кіноспільноти, Олексій Тритенко й Ахтем Сеітаблаєв, на київській прем’єрі фільму

Стрічку «Люксембург, Люксембург» знімали у 2021 році у Лубнах Полтавської області, у Києві та, власне, Люксембурзі

Редакторка онлайн-журналу “Українки” Вікторія Шапаренко на кінопрем’єрі

Завершувати фільм довелось уже після початку повномасштабного вторгнення. Його світова прем’єра відбулася на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі, де фільм брав участь у конкурсній програмі «Горизонти».

Прем’єра фільму “Люксембург, Люксембург”

А першими в Україні фільм побачили не жителі столиці, а жителі смт. Близнюки, Харківської області

Зустріч з творчою командою фільму

Саме тут, у рідному селищі головних акторів Аміла та Раміла Насірових, 5 квітня відбувся перший допрем’єрний показ стрічки за участі творчої групи. Як належить – з усіма атрибутами кінопрем’єри: червона доріжка, презентація фільму та фотки біля фірмових стендів від дистриб’ютора Kinomania Film Distribution.

«Цей фільм присвячений не тільки пошукам втраченого батька та роздумам про вічне, але і всім-всім маленьким людям. Маленьким, але здатним робити великі справи. Я переконаний, що в кожному з нас живе така маленька людина, яка кожен день долає величезні перешкоди. Тому ми хочемо показати фільм в Україні вперше саме в маленькому містечку, де за будь-яких інших обставин у людей немає доступу до кінотеатру. Цим також прагнемо трішки привернути увагу до того, що українське кіно не має зникати з мапи інтересів людей та втрачати зв’язок з аудиторією», – сказав режисер фільму Антоніо Лукіч.