Великдень завжди був і є одним із найголовніших релігійних свят для українців. Водночас це перехідне свято, тобто його дата щороку змінюється. Коли ж його святкуватимуть цього року, внаслідок переходу церкви на новий календар?

Одразу заспокоїмо: перехід ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар жодним чином не вплине на святкування Великодня. І ось чому: православні християни визначають дату цього свята інакше, ніж католики, тобто використовують різні версії Пасхалії. Православна церква для розрахунку бере дату весняного рівнодення, тож Великдень не може прийти раніше 4 квітня – і за юліанським, і за новоюліанським календарем це свято  припадає на період від 4 квітня до 8 травня.

Цьогоріч православні відзначатимуть Великдень 5 травня, а католики – 31 березня. Різниця становитиме понад місяць, що не так часто трапляється.

Відповідно, Великий піст, що передує Великодню, для православних християн почнеться 18 березня і завершиться 4 травня. Цей період триває 50 днів, який віряни проводять в режимі певних обмежень з метою духовного та фізичного очищення перед святом. Найсуворішим періодом Великого посту є останній тиждень, відомий як Страсна седмиця.

Саме свято Великодня теж має рекомендації, що стосуються певних дій та вчинків

Так, цього дня не варто:

  • Займатися важкою фізичною працею.
  • Лаятися, ображати інших людей, заздрити та бажати зла.
  • Засуджувати людей за їхніми спинами і розкривати їхні таємниці.
  • Займатися ворожінням, ритуалами та обрядами.
  • Викидати освячені продукти у сміттєвий контейнер.
  • Відмовляти в допомозі.

Також після Великодня протягом тижня не рекомендується влаштовувати весілля.